SANTUARIO

DE LA DIVINA MISERICORDIA EN SWIEBODZIN

ESTATUA DE CRISTO RE

Idea budowy Estatua de Cristo Re del Universo w Świebodzinie narodziła się krótko po tym jak miasto i gmina Świebodzin zostały zawierzone opiece Chrystusa Króla. Aktu tego dokonał biskup diecezjalny Adam Dyczkowski 26 listopada 2000 roku.

Pomysłodawcą był ksiądz prałat Sylwester Zawadzki, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, który dokonał wyboru lokalizacji pomnika.

W 2005 roku doszło do zakupu działki i rozpoczęła się budowa. Budowa trwała od 2005 do 2010 r.

Dokładnie w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata dnia 21 listopada 2010 r. o godz. 16.00 została odprawiona uroczysta Msza święta z poświęceniem Figury Jezusa Chrystusa, która stoi przy wjeździe do Świebodzina. 440-tonowy posąg liczy 36 metrów wysokości i jest wyższy od słynnej figury Chrystusa z Rio de Janeiro.

Uroczystość rozpoczęła się już o godzinie 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Koronkę poprowadził inicjator budowy pomnika ks. prałat Sylwester Zawadzki. Około godziny 15.30 kapłani i wierni przeszli w procesji do świątyni polowej przy figurze. Tam odbyła się Msza św., której przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz, a homilię wygłosił metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. W trakcie Mszy św. figura Chrystusa Króla została poświęcona przez bpa Stefana Regmunta.

Na końcowy efekt złożyła się praca bardzo wielu osób, często bezinteresownie poświęcających swój czas, wiedzę i umiejętności.

Estatua de Cristo Re del Universo​​​​​​​ wzniesiona w Świebodzinie

Podstawowe dane techniczne:

˗ wysokość całkowita – 48 m (kopiec – 12 m, płyta – 1 m, postać – 33 m, korona – 2 m);

˗ rozpiętość ramion – 26 m;

˗ ciężar całkowity – ok. 260 T (postać z konstrukcją wewnętrzną);

˗ grubość powłoki w segmentach dolnych – około 20 cm;

˗ grubość laminatu w obszarze torsu i ramion – ok. 6 mm;

˗ korona została wykonana z blachy aluminiowej pokrytej warstwą ochronną w procesie galwanizacji; zewnętrznie złocona złotem płatkowym.

Estatua de Cristo Re del Universo​​​​​​​ w Świebodzinie dała początek ruchowi pielgrzymkowemu. W czerwcu 2012 roku rozpoczęliśmy budowę Domu Pielgrzyma. Dzieło te może powstać tylko dzięki ofiarności czcicieli Chrystusa Króla. Dziękujemy za wszystkie ofiary, prace i modlitwy. Jednocześnie prosimy osoby prywatne i instytucje o pomoc w budowie Domu Pielgrzyma i zagospodarowaniu terenu.

Ofiary można przekazywać bezpośrednio w Biurze Pielgrzymkowym pod Pomnikiem lub na niżej podany numer konta:

Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

PLN  49 1240 3578 1111 0010 8726 5997

Za każdą pomoc BÓG ZAPŁAĆ!

Estatua de Cristo Re

Estatua de Cristo Re del Universo

Figura Chrystusa Króla to okazja do pielgrzymowania.

Odwiedź również Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Z A P R A S Z A M Y