02 marca 2024

Marcowe intencje Żywego Różańca

W ramach modlitwy członków Żywego Różańca są omadlane różne intencje o znaczeniu powszechnym dla Kościoła i świata oraz znaczeniu lokalnym dla Kościoła diecezjalnego i parafialnego. Zapraszamy do podjęcia apostolatu modlitwy i włączenia się w Żywy Różaniec naszej parafii. Można się skontaktować z zelatorami poszczególnych Róż lub opiekunem ks. Darkiem.

Papieska intencja na styczeń 2024:

Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Intencje z życia Kościoła diecezjalnego:

• w intencji Biskupa Pomocniczego Adriana Puta z okazji przypadających imienin

Intencje z życia parafii:

• o trwałe owoce rekolekcji wielkopostnych i przygotowanie do Świąt Wielkanocnych

• o światło Ducha Świętego dla członków parafialnej Rady Duszpasterskiej, którzy złożyli przyrzeczenia.

Intencje ogólne:

• o pokój i odnowienie wiary i moralności w naszej Ojczyźnie

• o ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci

Zapraszamy też do uczestnictwa w nabożeństwach pierwszosobotnich. Rozpoczynamy je w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.30. Jest okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W trakcie adoracji jest prowadzony różaniec i 15 minutowa medytacja, następnie Msza św. w intencji wynagrodzenia za obelgi i zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi z Komunią św. wynagradzającą.