V NIEDZIELA WIELKANOCNA

​​​​

1. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na kolejne Nieszpory niedzielne z katechezą dla dorosłych.

2. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc Matki Bożej. Codziennie nabożeństwa majowe, w niedziele o 17.15 (zamiast Nieszporów), a w pozostałe dni o 17.45. Na nabożeństwach majowych będziemy czytać rozważania, które przybliżą nam cudowny obraz Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej, historię kultu i charyzmat sanktuarium w Babimoście. Również przez cały maj zapraszamy na Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. Będziemy je odprawiać przy kaplicy Matki Bożej z Nazaretu, a jedynie dwa razy: w pierwszy piątek miesiąca oraz w wigilię Zesłania Ducha Świętego Apel Jasnogórski będzie w ramach trwającego wtedy czuwania w kościele.

3. W najbliższy piątek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, a zarazem narodowe święto Konstytucji 3 Maja. Mimo że nie jest to święto nakazane, zapraszamy do udziału we Mszy św. Program Służby Bożej jak w każdą niedzielę, włącznie z nabożeństwem majowym o 17.15. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od mięsa.

4. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę „Przyjaciół Paradyża” do sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu w niedzielę 5 maja. Zapisy przyjmujemy tylko do wtorku, 30 kwietnia.

5. W sobotę 11 maja zapraszamy na wyjazd na jubileusz 900-lecia Diecezji Lubuskiej, o którym słyszeliśmy dzisiaj w słowie Biskupa Diecezjalnego. Będziemy uczestniczyć w uroczystej Mszy św. i w festynie, a po uroczystości chcemy rozszerzyć wycieczkę o wizytę w Łagowie. Koszt podróży, zależnie od ilości uczestników, wyniesie około 50 zł. Do tego trzeba doliczyć (dla chętnych) wycieczkę statkiem po jeziorze (około 20 zł.). Będzie zapewniony czas na posiłek, we własnym zakresie. Zapisy na listę w zakrystii do 5 maja, z zaliczką 50 zł.

6. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorek o godz. 19.15 w sali konferencyjnej.

7. Proboszczowie wszystkich parafii Świebodzina wyszli z inicjatywą, aby od maja do października organizować czuwanie fatimskie w 13-ty dzień miesiąca wspólnie, na przemian w różnych kościołach, z uroczystą procesją oraz z udziałem relikwii Dzieci z Fatimy, Hiacynty i Franciszka, które będą uroczyście intronizowane do kościoła NMP Królowej Polski 13 maja. Jeśli włączymy się do tej inicjatywy, nie byłoby od maja do października nabożeństwa fatimskiego w naszej parafii co miesiąc, a jedynie wtedy, kiedy wypadnie nasza kolej. Każda parafia byłaby jednak co miesiąc włączona w organizację nabożeństwa. Aby omówić nasz udział w tej inicjatywie, serdecznie zapraszam osoby z Rodziny Radia Maryja, z grupy Maryi Strażniczki Wiary oraz z Żywego Różańca na spotkanie w poniedziałek, 6 maja o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.

8. W tym tygodniu I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Intencje modlitewne tych dni włączymy w nabożeństwa majowe. W czwartek całodzienna adoracja w intencji osób powołanych, lista chętnych wyłożona przy wyjściu. Różaniec powołaniowy o godz. 17.15. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od wieczornej Mszy św. do północy. W sobotę czuwanie maryjne od 30, a po Mszy św. o 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy św. w kawiarence.

10. W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy 9 925 zł. Bóg zapłać! Dzisiaj zbiórka do skarbon po Mszy św. na Parafialny Zespół CARITAS.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Filipowicza. Wieczny odpoczynek…

Rudgerzowice

1. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc Matki Bożej. Zachęcamy, aby gromadzić się codziennie codziennie na nabożeństwa majowe w kościele, zgodnie z miejscową tradycją. Uroczyste nabożeństwo majowe przed Najświętszym Sakramentem będzie odprawiane w każdą niedzielę o godz. 9.45 oraz w środy wraz z Mszą św. o godz. 18.00. Jeżeli w tygodniu będzie wypadało jakieś święto kościelne, to Msza św. i nabożeństwo majowe będzie w dniu święta, zamiast w środę.

2. W najbliższy piątek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, a zarazem narodowe święto Konstytucji 3 Maja. Mimo że nie jest to święto nakazane, zapraszamy do udziału we Mszy św. W Rudgerzowicach Msza św. o godz. 10.00 (wcześniej nabożeństwo majowe o 9.45). Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od mięsa.

Raków

1. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc Matki Bożej. Zachęcamy, aby gromadzić się codziennie codziennie na nabożeństwa majowe w kościele, zgodnie z miejscową tradycją. Uroczyste nabożeństwo majowe przed Najświętszym Sakramentem będzie odprawiane w każdą niedzielę o godz. 11.30 (Msza św. bezpośrednio po nim) oraz w czwartki wraz z Mszą św. o godz. 17.00. Jeżeli w tygodniu będzie wypadało jakieś święto kościelne, to Msza św. i nabożeństwo majowe będzie w dniu święta, zamiast w czwartek.

2. W najbliższy piątek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, a zarazem narodowe święto Konstytucji 3 Maja. Mimo że nie jest to święto nakazane, zapraszamy do udziału we Mszy św. W Rakowie Msza św. poprzedzona nabożeństwem majowym o godz. 11.30. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od mięsa.