25 kwietnia 2024

Obchody 900-lecia Diecezji Lubuskiej

W sobotę 11 maja będziemy świętować 900-lecie Diecezji Lubuskiej. Jest to historyczna, już nie istniejąca struktura kościelna, do której należała przed wiekami znaczna część obecnej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i chociaż nie ma pomiędzy nimi bezpośredniego związku, to Diecezja Lubuska pozostaje ważnym etapem dla rozwoju Kościoła na naszych ziemiach oraz świadectwem ich łączności z Polską. Jubileusz będzie obchodzony w Ośnie Lubuskim, które było jedną z kolejnych stolic tej diecezji. Uroczystej Mszy św. jubileuszowej przewodniczył  będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Po Mszy św. odbędzie się festyn z licznymi koncertami, pokazami, jarmarkiem i poczęstunkiem. Zapraszamy na wspólny wyjazd na ten jubileusz, połączony ze zwiedzaniem zabytków Ośna. Po uroczystości chcielibyśmy rozszerzyć wycieczkę o wizytę w Łagowie. Zapisy na listę w zakrystii do 5 maja, z zaliczką 50 zł. Dokładniejsze informacje oraz pełny koszt wyjazdu zostaną podane za tydzień.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie