15 marca 2024

Srebrny Jubileusz naszej Parafii

Rok 2024 jest rokiem jubileuszowym 25-lecia istnienia naszej parafii. Pragniemy podziękować Panu Bogu za tak długi czas wypełniony darami jego miłosierdzia, przeżywając kilka wydarzeń jubileuszowych. Pierwszym z nich będzie odpust parafialny Miłosierdzia Bożego, który będziemy przeżywać w wigilię Niedzieli Miłosierdzia, czyli w sobotę 6 kwietnia po południu. Celebransem odpustowej Mszy św. będzie ks. biskup Edward Dajczak z Koszalina, związany z naszą parafią. Po liturgii odbędzie się festyn parafialny na placu przy plebanii.

Drugim ważnym wydarzeniem będzie rocznica ustanowienia parafii, którą będziemy świętować w sobotę, 24 sierpnia. Obchody jubileuszu zakończymy w wigilię niedzieli Chrystusa Króla, czyli w sobotę 23 listopada.

Poza tym na dni 12-15 września zaplanowana została parafialna pielgrzymka do Wilna i do innych miejsc związanych z objawieniami Jezusa Miłosiernego oraz z osobami św. Faustyny i bł. Michała Sopoćki. Więcej informacji podamy po Wielkanocy.

Tymczasem zapraszamy osoby chętne do jakiejkolwiek pomocy w organizacji festynu w dniu 6 kwietnia, aby przyszły na spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 18 marca o godz. 19.30 do sali parafialnej.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie