Copyright © 2020 Santuario de la Divina Misericordia en Swiebodzin

SANTUARIO

DE LA DIVINA MISERICORDIA EN SWIEBODZIN

„Panie, niech będę jak promyk słoneczny”

Św. Urszula Ledóchowska, założycielka ERM

Eucharystyczny Ruch Młodych (ERM) to ruch ogólnopolski założony przez Św. Urszulę Ledóchowską w tym celu, aby dzieci i młodzież mogły poznawać Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

ERM w naszej parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie działa od początku jej istnienia, czyli od 1999 r. i gromadzi około 45 dzieci.

Grupę prowadzą katechetki: Beata Żurek i Wioletta Pilecka – Matunin.

Dzieci z ERM animują Mszę Św. szkolną w każdą niedzielę o godzinie 11.00. Przygotowują coroczne jasełka parafialne, przedstawienia o charakterze narodowym i ewangelicznym, scenki i dramy. Biorą aktywny udział we wszystkich nabożeństwach roku liturgicznego oraz w okolicznościowych uroczystościach parafialnych i szkolnych. Co roku szczególną radość przynosi nam śpiew w czasie uroczystości Triduum Paschalnego.

Wspaniałą okazją do integracji są coroczne wyjazdy do ciekawych miejsc związanych z kultem religijnym i z pięknem polskiej ziemi.

Do ERM może dołączyć każde dziecko, które chce częściej spotykać się z Panem Jezusem, lubi dobre towarzystwo, modlitwę, śpiew, taniec i zabawę w gronie rówieśników.

Spotkania odbywają się w każdy piątek o godzinie 16.00 w salce na plebanii. Do ERM można zapisać się w każdej chwili roku szkolnego. Informacji udzielają katechetki.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Eucharystyczny Ruch Młodych