Zespół muzyczny "Vox Cordis"

"Panie, uczyń mnie przeźroczystym narzędziem Twojej łaski,
niech każda nuta i każdy dźwięk brzmią na Twoją chwałę
i na służbę Kościołowi. Amen."

Zespół muzyczny ,,Vox Cordis” powstał przy parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie pod koniec sierpnia 2008 r. Inicjatorem był ks. Antoni Trzyna, a obecnie prowadzącym zespół jest ks. Piotr Bartoszek.

,,Vox Cordis” animuje Mszę Św. w każdą niedzielę o godz. 9:30. Przed rozpoczęciem Mszy Św. odbywa się nauka śpiewu, celem której jest włączenie jak największej liczby parafian obecnych na Eucharystii we wspólny śpiew i wspólne chwalenie Boga.

Oprócz animacji niedzielnych i okolicznościowych Mszy Św., grupa przygotowuje oprawę muzyczną akademii oraz wieczornic, poświęconych wydarzeniom patriotycznym, wspomnieniu świętych i błogosławionych oraz innym wydarzeniom, które mają miejsce w Sanktuarium.

,,Vox Cordis” śpiewał już m.in. podczas Adoracji i Mszy Św. w Wielkim Tygodniu, nabożeństw różańcowych, Adoracji pierwszopiątkowych, w obronie dzieci nienarodzonych, z okazji rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II, beatyfikacji Jana Pawła II, festynu w Rudgerzowicach, podczas bierzmowania oraz Mszy Św. ślubnych.

Próby zespołu odbywają się w każdy piątek o godz. 19.30 w salce rekreacyjnej na plebanii. Próby te poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele. Wszystkich chętnych, pragnących uświetnić liturgię swoją obecnością i modlitwą poprzez śpiew lub grę na instrumencie muzycznym, zapraszamy serdecznie na próbę!!!

SANTUARIO

DE LA DIVINA MISERICORDIA EN SWIEBODZIN