Dziecięca schola parafialna

Św. Augustyn powiedział: „Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli”.

 

Dlatego też dzieci z parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie przygotowują się do swoich śpiewów w czasie prób przed uroczystościami i w ramach spotkań piątkowych na plebanii. Znakomita większość dzieci łączy funkcję śpiewania w scholi z przynależnością do ERM – u, ponieważ twierdzą, że nie potrafią śpiewu odłączać od modlitwy. Pomimo, że nasza schola działa od 1999 r., ciągle jeszcze nie zdecydowaliśmy, jak mamy się nazywać.

 

Spotkania scholi to radosne tworzenie wspólnoty, gdzie powstają więzi i relacje, pogłębia się dziecięca wiara i doświadczenie Bożej miłości. Sprzyja temu fakt, że prowadzą ją od lat te same katechetki, które działają w ERM: Beata Żurek i Wioletta Pilecka – Matunun.

 

Dzieci ze scholi uczą się tego, aby poprzez śpiew służyć Bogu i zdają sobie sprawę, że jest to ważna funkcja w Kościele.

 

Schola w naszej parafii jest nie tylko po to, aby śpiewem upiększać liturgię i uroczystości, ale przede wszystkim pociągać innych do wspólnego uwielbiania Boga. Cieszymy się, gdy śpiew wszystkich zgromadzonych w kościele niesie się daleko, jak mówią dzieci, „aż do nieba”. Wtedy czujemy, że nasz trud włożony w przygotowanie się do śpiewu przynosi owoce.

 

Zapraszamy do nas! Każdy piątek, 16.30 w salce na plebanii.

SANTUARIO

DELLA DIVINA MISERICORDIA A SWIEBODZIN

Copyright © 2024 Santuario della Divina Misericordia a Swiebodzin

 

Designed & made by Darioplus