10 grudnia 2023

Adwentowe nieszpory ekumeniczne

Dzisiaj o godz. 17.00 odprawiliśmy uroczyste Nieszpory adwentowe, a modlili się razem z nami wierni z parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Zielonej Górze. Słowo Boże wygłosił pastor ks. Marcin Rayss.

W naszej parafii takie wydarzenie było po raz pierwszy, ale tradycja ekumenicznej modlitwy adwentowej w naszej diecezji jest bardzo długa i patronują jej kolejni biskupi ordynariusze. Po Nieszporach odbyło się w salce parafialnej otwarte spotkanie dla wszystkich, którzy chcieli czegoś się dowiedzieć o działaniach ekumenicznych Kościoła Katolickiego albo poznać praktyki i zwyczaje naszych gości.