Standardy Ochrony Małoletnich

Informujemy, że od dnia 15 sierpnia w naszej parafii wprowadzone zostały standardy ochrony dzieci w duszpasterstwie parafialnym w Sanktuarium w związku z obowiązującą tzw. Ustawą Kamilka, która miesiąc temu weszła w życie.

Poniżej prezentujemy zarządzenie naszego proboszcza oraz inne stosowne dokumenty.

Świebodzin, 15 sierpnia 2024 r.

Na podstawie zobowiązań wynikających z Ustawy o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opie­kuńczy oraz innych ustaw z dn. 28 lipca 2023 r., jak i wskazań wynikających z Wytycznych Kościoła katolickiego w Polsce z dniem dzisiejszym:

1) ZATWIERDZAM „Standardy ochrony dzieci w duszpasterstwie parafialnym w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie"

2) POWOŁUJĘ Zespół ds. Prewencji w składzie:

• ks. Paweł Bryk - osoba odpowiedzialna za standardy ochrony dzieci;

• p. Renata Stachowicz - osoba zaufana;

• p. Małgorzata Ostrowska - osoba odpowiedzialna za interwencję;

• p. Marzena Kościukiewicz - osoba odpowiedzialna za interwencję;

• p. Grzegorz Aleksiewicz - osoba odpowiedzialna za interwencję;

• p. Beata Żurek - osoba odpowiedzialna za interwencję.

3) ZOBOWIĄZUJĘ wszystkich duchownych posługujących w parafii, osoby świeckie zaangażowane w duszpasterstwo oraz w prace pomocnicze na rzecz parafii, a także wszystkie osoby fizyczne i prawne świadczące wszelkiego rodzaju działalność na rzecz parafii lub na jej terenie do przestrzegania i zachowywania „Standardów ochrony dzieci w duszpasterstwie parafialnym w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie”, jak również „Norm ochrony dzieci i młodzieży w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej” z dnia 6 sierpnia 2018 r.

Dla wszystkich zainteresowanych pełne teksty „Standardów ochrony dzieci w duszpasterstwie parafialnym w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie”, jak również „Norm ochrony dzieci i młodzieży w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej” dostępne są w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii kościoła parafialnego.

ks. Paweł Bryk

Załączniki: