V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

​​​​

1. Także w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, według dotychczasowego planu. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, zapraszamy na Drogę Krzyżową po ulicach naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele NMP Królowej Polski, stamtąd przejdziemy do naszego kościoła, gdzie nastąpi zakończenie.

2. Także w najbliższy piątek, 22 marca, będzie w naszym kościele dodatkowy czas spowiedzi – „Godzina Pojednania” – od 19.00 do 20.00. Poza tym spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. Przypominamy, że zasadniczo nie ma spowiedzi w trakcie odprawiania Mszy św. W Wielkim Tygodniu spowiedź będzie możliwa tylko w poniedziałek, wtorek i środę, także pół godziny przed każdą Mszą, a następnie w Wielki Piątek po zakończeniu wieczornego nabożeństwa, aż do godz. 22.00. Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek ani w Wielką Sobotę.

3. We wtorek, 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to święto patronalne mężczyzn, w sposób szczególny mężów i ojców. Zapraszamy do udziału we Mszy św. Dodatkowa Msza św. z okazji uroczystości będzie odprawiona o godz. 9.30, natomiast po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.

4. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorek 19 marca po wieczornej Mszy św.

5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy starszej w czwartek 21 marca o godz. 19.15.

6. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z naszej parafii w najbliższy piątek, 22 marca po Mszy św. o godz. 18.30. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie www.edk.org.pl.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm. Msza św. o godz. 11.00 rozpocznie się od uroczystej procesji z palmami. Prosimy, aby zebrać się na placu między zakrystią a plebanią, tam nastąpi poświęcenie palm, z którymi wyruszymy do kościoła.

8. Rok 2024 jest rokiem jubileuszowym 25-lecia istnienia naszej parafii. Pragniemy podziękować Panu Bogu za tak długi czas wypełniony darami jego miłosierdzia, przeżywając kilka wydarzeń jubileuszowych. Pierwszym z nich będzie odpust parafialny Miłosierdzia Bożego, który będziemy przeżywać w wigilię Niedzieli Miłosierdzia, czyli w sobotę 6 kwietnia po południu. Celebransem odpustowej Mszy św. będzie ks. biskup Edward Dajczak z Koszalina, związany z naszą parafią. Po liturgii odbędzie się festyn parafialny na placu przy plebanii. Drugim ważnym wydarzeniem będzie rocznica ustanowienia parafii, którą będziemy świętować w sobotę, 24 sierpnia. Obchody jubileuszu zakończymy w wigilię niedzieli Chrystusa Króla, czyli w sobotę 23 listopada. Poza tym na dni 12-15 września zaplanowana została parafialna pielgrzymka do Wilna i do innych miejsc związanych z objawieniami Jezusa Miłosiernego oraz z osobami św. Faustyny i bł. Michała Sopoćki. Więcej informacji podamy po Wielkanocy. Tymczasem zapraszamy osoby chętne do jakiejkolwiek pomocy w organizacji festynu w dniu 6 kwietnia, aby przyszły na spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 18 marca o godz. 19.30 do sali parafialnej.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Najświętszej Eucharystii w Legnicy (miejsce cudu eucharystycznego), a przy okazji do Legnickiego Pola, Grodowca i Głogowa. Jednodniowy wyjazd nastąpi w sobotę, 20 kwietnia. Koszt wynosi 160 zł. Zapisy od jutra w zakrystii, prosimy o wpłatę zaliczki 100 zł. przy zapisie.

10. Informujemy, że uległ zmianie numer rachunku bankowego Parafialnego Zespołu CARITAS. Nowy numer znajdziemy na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, a także na wizytówkach wyłożonych przy wejściu. Dawny numer będzie aktualny tylko do 31 marca.

11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do skarbony na „jałmużnę wielkopostną”, dzieła miłosierdzia podejmowane przez Biskupa Diecezjalnego. Możemy też nabywać świece wielkanocne CARITAS w cenie 20 zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc seniorom.

Rudgerzowice

1. We wtorek, 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to święto patronalne mężczyzn, w sposób szczególny mężów i ojców. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w Rudgerzowicach o godz. 18.15.

2. Na Drogę Krzyżową w Rudgerzowicach zapraszamy w piątek o godz. 17.00. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, zapraszamy na Drogę Krzyżową po ulicach Świebodzina. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele NMP Królowej Polski, stamtąd przejdziemy do naszego kościoła, gdzie nastąpi zakończenie. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 9.45.

Raków

1. We wtorek, 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to święto patronalne mężczyzn, w sposób szczególny mężów i ojców. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w Rakowie o godz. 17.00.

2. Na Drogę Krzyżową w Rakowie zapraszamy w piątek o godz. 17.00. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, zapraszamy na Drogę Krzyżową po ulicach Świebodzina. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele NMP Królowej Polski, stamtąd przejdziemy do naszego kościoła, gdzie nastąpi zakończenie. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 11.30.