XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
9 SIERPNIA 2020

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach - mimo niesprzyjających okoliczności - kierujemy nasze myśli i kroki.

1. Składane dziś na tacę ofiary - jak zawsze w drugą niedzielę sierpnia - przeznaczone zostaną na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

1. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w czwartek o godz. 17.45.

1. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane stąd też Msze św. będą sprawowane w wakacyjnym porządku niedzielnym. Zebrane zaś na tacę ofiary przeznaczone zostaną na wsparcie uboższych parafii naszej diecezji. Tradycyjnie podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy również zioła i kwiaty, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

1. W tę maryjną uroczystość pamięcią sięgamy do naszej historii wspominając „Cud nad Wisłą” z 1920 roku i wraz z polskimi żołnierzami w dniu ich święta - zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.30 w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz powiatowych, gminnych, kombatantów, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Pożarnej, organizacji społecznych i związkowych.

1. Przypominamy również, że w tym dniu w rokitniańskim sanktuarium będą miały miejsce Diecezjalne Dożynki a w kościół seminaryjny w Gościkowie-Paradyżu – ustanowiony zostanie Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich.

1. W przyszłą niedzielę przypada dzień imienin bpa seniora Stefana Regmunta. Polecamy drogiego solenizanta wstawiennictwu jego świętego patrona.

1. Jak w minione niedziele i dziś przypominamy, że w kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy lub kasku ochronnego. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki powinny zachowywać dystans społeczny.

1. Solenizantom, Jubilatom i odpoczywającym u nas Gościom życzymy zdrowia, miłych spotkań z bliskimi i wszelkich Bożych łask.