XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17 października 2021

​​​

​​​​​

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, w niedziele natomiast o godz. 17.30. Jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą – dziś ale i w przyszłą niedzielę pragniemy zaprosić na różaniec nie do świątyni ale na wzgórze Chrystusa Króla, które okalają różańcowe kaplice. W związku z tym modlitwę różańcową rozpoczniemy dziś o godz. 17.00 przy Figurze Chrystusa Króla a jeśli będzie padał deszcz - to o 17.30 w naszym kościele sanktuaryjnym. Przypominamy także o nabożeństwach różańcowych dla dzieci, które mają miejsce we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

1. Jak zawsze w III niedzielę miesiąca - składanymi na tacę ofiarami zasilamy nasz parafialny fundusz remontowo-budowlany. Za tydzień zaś Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, którzy służą nam i opiekują się nami.

1. Po jutrzejszej Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w kościele Grupę św. o. Pio.

1. We wtorek - w rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Popiełuszki - dziękujemy Bogu za tego wyjątkowego kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas. Po Mszy św. wieczornej na spotkanie w salce parafialnej zapraszamy Grupę Maryi Strażniczki Wiary.

1. W piątek, 22 października, wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Składanymi na tacę ofiarami wesprzemy działalność misyjną Kościoła. W ramach tygodnia misyjnego: Zespół Katechetyczny Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Świebodzinie zaprasza nas do włączenia się w akcję „różaniec dla misji”. Jeśli mamy różaniec, którego nie używamy można go oddać dzieciom w krajach misyjnych, zostawiając go w przygotowanym do tego celu kartonie, który znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Więcej informacji na stronie parafialnej.

1. Przypominamy, że w każdego dnia o godz.15.00 w naszym kościele trwamy na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Jest tak wiele spraw, które trzeba omawiać z Bogiem, tak wielu ludzi prosi nas o modlitwę, w tylu momentach życia potrzebujemy konkretnej interwencji Bożej, dlatego to jest właśnie czas, w którym możemy wszystko to wypowiedzieć przed Bogiem w osobistym spotkaniu.

1. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii wypominki listopadowe. Przy bocznym ołtarzu św. Józefa są wyłożone kartki wypominkowe z zaznaczoną już datą ich odczytywania. Zatroszczmy się o wygląd grobów naszych bliskich ale również mogił zaniedbanych i miejsc obok nich.

1. Koncertem o godz. 19.00 - rozpoczniemy dziś w naszym sanktuarium 11. edycję Międzynarodowego Festiwalu Musica Misericordia. W koncercie inauguracyjnym będziemy mogli usłyszeć Requiem Maurice'a Duruflé w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego i zespołu akordeonowego Harmonium Duo pod kierunkiem Dyrektora Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie Bartosza Michałowskiego. Serdecznie zapraszamy.