XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022

​​​​​

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

1. Dziś także nasz Parafialny Zespół Caritas – jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca - zbiera do puszek ofiary dla najbardziej potrzebujących naszej wspólnoty parafialnej. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś wolontariusze zbierają także datki dla naszego parafianina 16-letniego Bartka który choruje na śmiertelną chorobę, a potrzebne leki są niewiarygodnie drogie (miesięczna kuracja to koszt 100000 zł). Bartek dwa lata temu miał zdiagnozowany zespół mielodysplatyczny, który prowadzi do ostrej białaczki szpikowej, został zakwalifikowany do przeszczepu szpiku, jednak w 44 dobie pojawiła się reakcja GvHD czyli przeszczep przeciwko gospodarzowi, który wykańcza po kolei wszystkie organy. Obecnie najgorsza sytuacja jest z płucami i skórą - wydolność płuc Bartka to 20%, a skóra na klatce piersiowej tworzy swoisty pancerz. Mimo, że Bartek spędza większość czasu w domu wierzy, że uda mu się wrócić do zdrowia. W Jego imieniu dziękujemy za każdą pomoc.

1. W środę - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki - już po raz trzynasty o godzinie 15.00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic całego świata pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wraz z naszym parafialnym Ogniskiem Miłosierdzia zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę przypominającą o przesłaniu Bożego Miłosierdzia, które Jezus dał św. siostrze Faustynie. W naszej parafii jak zawsze spotkamy się w Godzinie Miłosierdzia - i jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą - będziemy na modlitwie trwali na zewnątrz świątyni, przy figurze Jezusa Miłosiernego z zegarem wskazującym Godzinę Łaski. Dzień ten będzie jednocześnie naszą kolejną rocznicą, gdyż w naszej parafii Koronka odmawiana jest nieprzerwanie dokładnie od 28 kwietnia 2003 r. Zatem to już 19 lat jak trwamy na tej szczególnej modlitwie.

1. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

1. W czwartek po Mszy świętej wieczornej w ramach grupy modlitewnej prowadzonej przez ks. Krzysztofa rozpoczniemy kilkutygodniowy czas Seminariów odnowy życia duchowego. Zapraszamy wszystkie chętne osoby pragnące pogłębienia relacji z Bogiem.

1. W piątek o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII. Prosimy o przyjście także rodziców.

1. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, w niedziele natomiast o godz. 17.30. Zachęcamy do tej modlitwy także dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odbywały się we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

1. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas nabożeństwa wynagradzającego o godz. 8.30 i Mszy św. o godz. 9.30. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Kancelaria tego dnia będzie czynna wyjątkowo w godz. 11.00-12.00.

1. W sobotę zachęcamy do nocnego czuwania na różańcu w intencji naszych rodzin i małżeństw. Czuwanie Różańcowe odbędzie się w Lubrzy, w kaplicy Salezjańskiego Domu Maryi Królowej Pokoju, a rozpocznie się Nabożeństwem Pierwszosobotnim o godz.17:20 w kościele parafialnym w Lubrzy, a następnie Mszą Świętą o godz.18:00. Po Mszy Św. przejście do Domu Maryi, wystawienie Najświętszego Sakramentu. Czuwanie potrwa do godziny 8:00. Jest to inicjatywa osób świeckich ( http://wtrosceokosciol.pl/nocne-czuwania/ ), a Nocne Czuwania na Różańcu odbyły się już w ponad 50 kościołach i kaplicach w całej Polsce. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby i prosimy o dołączenie o dowolnej porze do modlitwy.

1. Jak zawsze w pierwszą niedzielę października w rokitniańskim sanktuarium będzie miała miejsce doroczna Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretka. Zapraszamy do zapisów w zakrystii.

1. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 oraz na spotkanie i konferencję rodziców i same dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św., które otrzymają poświęcone tego dnia różańce. Prosimy rodziców o zaopatrzenie dzieci w nowe różańce.

1. W przyszłą niedzielę w kościele pw. Św. Michała Archanioła zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. dr Genowefy Abłażej – lekarki, obrończyni życia i organizatorki Poradnictwa Rodzinnego w naszej diecezji. Po Mszy św. zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

1. Po trudnym czasie pandemii, świebodzińskie parafie reaktywują „Marsz Świętych ze Świętymi, będący alternatywą dla Halloween. Marsz odbędzie się 31 października i zostanie zwieńczony balem pod figurą Chrystusa Króla. Podczas balu odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Bartka – chorego chłopca z naszej parafii. Osoby chętne do pomocy w każdej postaci: finansowej, blaszki ciasta, rąk do pracy, proszone sią o kontakt z ks. Dariuszem lub p. Renatą Stachowicz. Pokażmy dzieciom jak pięknie można spędzić Wigilię wszystkich Świętych – ze świętymi – bez upiorów i psikusów!​​