OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2023

 

1. W tym tygodniu w liturgii przypada: w środę, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana; w czwartek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika; w piątek, 29 września – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała oraz w sobotę 30 września wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła.

 

2. W poniedziałek, 25 września zapraszamy na nabożeństwo do NMP Królowej Pokoju, które rozpocznie się o godz. 18.00 Różańcem.

 

3. Co roku 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćko odbywa się modlitewna akcja „Koronka na ulicach miast”. Wychodzimy o godz. 15.00 na ulice i place z koronką w ręku, aby prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. W tym dniu codzienna Koronka poprzedzająca Mszę św. o godz. 15.00 będzie odmówiona przy pomniku Jezusa na zewnątrz kościoła, przy „zegarze miłosierdzia”. Prosimy, aby osoby będące w tym dniu na Koronce i Mszy św. zgromadziły się na zewnątrz. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami bł. Ks. Michała Sopoćki.

 

4. Spotkanie młodzieży oazowej w piątek, 29 września o godz. 19.00 w salce w domu parafialnym.

 

5. Przyszła niedziela rozpocznie październik – miesiąc różańcowy. Już za tydzień odbędzie się więc pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, na które wszystkich zapraszamy. Zachęcamy też do regularnej obecności na Różańcu w kościele oraz do odmawiania tej modlitwy w domu. Pamiętajmy, że z modlitwą różańcową złączone są specjalne odpusty, które można uzyskać przez cały rok, nie tylko w październiku. Za odmówienie całej części Różańca (pięciu tajemnic) w rodzinie lub w innej grupie wiernych, albo za odmówienie choćby jednej tajemnicy w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do wszelkiego grzechu, modlitwa w intencjach Ojca św. Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych.

 

6. W październiku przeprowadzimy wybory do Rady Parafialnej. Zgodnie z prawem diecezjalnym Rada Parafialna musi obowiązkowo funkcjonować w każdej parafii, a tworzą ją trzy grupy osób: z urzędu – katecheci, liderzy grup parafialnych, ruchów i stowarzyszeń; z wyboru – co najmniej 30 % składu Rady wyłonione w otwartych wyborach i z powołania – na wniosek proboszcza lub członków rady z wyboru i z urzędu można zaprosić do udziału w tym gremium dodatkowe osoby. Do rady Parafialnej mogą wejść osoby dorosłe, bierzmowane, żyjące w sposób zgodny z zasadami moralności chrześcijańskiej i koniecznie zamieszkujące na terenie parafii. Wybory odbędą się w dwóch turach: w pierwszej, otwartej, na specjalnych formularzach każdy będzie mógł zgłosić swojego kandydata; w drugiej turze, zamkniętej, będziemy dokonywać wyboru z listy kandydatów, którzy będą spełniali wymagane warunki i wyrażą zgodę na bierny udział w wyborach. Rozważmy, komu chcielibyśmy powierzyć troskę o sprawy naszej wspólnoty parafialnej.

 

7. Za dwa tygodnie, w sobotę 7 października, odbędzie się pielgrzymka „Żywego Różańca” do Rokitna, a także diecezjalny dzień skupienia Parafialnych Zespołów CARITAS, także w Rokitnie. Zachęcamy do wspólnej pielgrzymki autokarem, cena 30 zł., zapisy w zakrystii.

 

8. Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na cele remontowo-budowlane w naszym sanktuarium w kwocie 7 750 zł. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na Parafialny Zespół CARITAS.

 

9. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy licznych łask Bożych.

 

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Sokołowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

SANKTUARIUM

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W ŚWIEBODZINIE

Copyright © 2023 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

 

Designed by Darioplus