IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

​​​​

1. Dzisiaj i w kolejne niedziele o godz. 17.15 zapraszamy na Nieszpory niedzielne z katechezą dla dorosłych. Przedmiotem katechez w najbliższym czasie będzie wyjaśnienie obrzędów oraz symboliki Mszy św.

2. Dzisiejsza niedziela, zwana „Niedzielą Dobrego Pasterza”, jest światowym dniem modlitwy o powołania. Wobec malejącej liczby kapłanów i osób konsekrowanych, niech ta intencja towarzyszy nam nie tylko dzisiaj, ale także w naszych codziennych modlitwach, zwłaszcza w czwartki.

3. W czwartek, 25 kwietnia zapraszamy na kolejną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Msza św. będzie odprawiona o godz. 18.30, po niej nastąpi modlitwa wstawiennicza przed Najświętszym Sakramentem, w tym czasie będzie też trwała spowiedź.

4. Serdecznie zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę w intencji Powołań z Paradyża do Rokitna, która odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2024 r. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Łukasza.

5. Zapraszamy także na diecezjalną pielgrzymkę „Przyjaciół Paradyża” do sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu w niedzielę 5 maja. Wprawdzie termin jest odległy, ale ze względów organizacyjnych potrzebna jest nam jak najszybciej informacja, ile osób będzie zainteresowanych udziałem. Lista na zapisy chętnych znajduje się w zakrystii. Jeśli będzie wystarczająca ilość osób, zorganizujemy wspólny transport.

6. W sobotę 11 maja będziemy świętować 900-lecie Diecezji Lubuskiej. Jest to historyczna, już nie istniejąca struktura kościelna, do której należała przed wiekami znaczna część obecnej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i chociaż nie ma pomiędzy nimi bezpośredniego związku, to Diecezja Lubuska pozostaje ważnym etapem dla rozwoju Kościoła na naszych ziemiach oraz świadectwem ich łączności z Polską. Jubileusz będzie obchodzony w Ośnie Lubuskim, które było jedną z kolejnych stolic tej diecezji. Uroczystej Mszy św. jubileuszowej przewodniczył  będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Po Mszy św. odbędzie się festyn z licznymi koncertami, pokazami, jarmarkiem i poczęstunkiem. Zapraszamy na wspólny wyjazd na ten jubileusz, połączony ze zwiedzaniem zabytków Ośna. Po uroczystości chcielibyśmy rozszerzyć wycieczkę o wizytę w Łagowie. Zapisy na listę w zakrystii do 5 maja, z zaliczką 50 zł. Dokładniejsze informacje oraz pełny koszt wyjazdu zostaną podane za tydzień.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Ryszarda Szendera oraz śp. Jarosława Chlebusia. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Rudgerzowice

Raków

W tym tygodniu Msza św. w Rakowie w czwartek o godz. 17.00.