OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

04.06.2023

 

​​​

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

 

 1. Wraz z dziećmi, które do I Komunii św. przystąpiły przed rokiem, przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystości rocznicowe. Dzieci I Komunijne oraz obchodzące rocznicę, ich rodziców, najbliższych zawierzmy Jezusowi Królowi i Matce Bożej nie tylko podczas dzisiejszej Mszy św. dziękczynnej o godz. 11.00, ale i w naszych prywatnych modlitwach.

 

 1. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest też, jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Jej formą jest wznoszone w Warszawie Centrum Opatrzności Bożej. Po zakończeniu Mszy św. zbierane są dziś do puszek ofiary na rzecz jego budowy, za które serdecznie dziękujemy.

 

 1. W to dziękczynienie Bogu wpisuje się dziś także - sprawowaną o godz. 12.30 Mszą św. - ksiądz proboszcz, przeżywający 25 rocznicę swoich święceń kapłańskich.

 

 1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu a czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych sprawowanych w tygodniu o godz. 18.00 a w niedzielę o 17.30.

 

 1. W czwartek, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina - po pandemicznej przerwie - wyruszymy ulicami naszego miasta w tradycyjnej procesji eucharystycznej. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła, po której wyruszy procesja ulicami naszego miasta), a która zakończy się przy naszym sanktuarium. Tegoroczna procesja będzie wiodła przez: pl. Jana Pawła II, ul. Wiejska, pl. Browarniany, ul. Parkowa, ul. Kilińskiego, ul. Głogowska, ul. J. Piłsudskiego, ul. Kolejowa, ul. Sulechowska. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

 

 1. Tego dnia Msze św. będą sprawowane w naszym sanktuarium wg porządku niedzielnego (wyjątkiem tylko będzie brak Mszy św. o godz. 11.00 oraz to, że zaplanowana na 12.30 Msza św. sprawowana będzie bezpośrednio po zakończeniu procesji Bożego Ciała – niezależnie od godziny jej zakończenia), w Rudgerzowicach Eucharystia z procesją będzie o godz. 10.00 a w Rakowie o 12.00.

 

 1. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, która poprzedzona będzie nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00 oraz procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Włączmy się czynnie w przygotowania procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, a dziewczynki do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.

 

 1. Na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego bp Tadeusz Lityński wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolikom przebywającym w dniu 9 czerwca (piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) na jej terytorium udziela dyspensy od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali do puszek ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Instytut Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze. Jest to też okazją do przypomnienia, że istnieje w naszej diecezji możliwość pogłębienia swojej formacji chrześcijańskiej, biblijnej i teologicznej w ramach jednolitych 5-letnich studiów magisterskich w naszym diecezjalnym Instytucie Studiów Wyższych. Oferta skierowana jest do osób, które chciałyby pełnić różne funkcje w strukturach Kościoła rzymskokatolickiego, pracować jako nauczyciele religii w szkołach, posługiwać jako liderzy stowarzyszeń, fundacji oraz grup i wspólnot kościelnych. Szczegóły dotyczące studiów znajdziemy na plakatach w naszych gablotach i na stronie internetowej Instytutu.

 

 1. Nowopowstały - z połączenia dotychczasowych grup: biblijnej, o. Pio i Maryi – Strażniczki Wiary - Apostolat Modlitewny będzie miał swoje spotkania w pierwsze poniedziałki miesiąca w salce na plebanii (po Mszy św. o godz. 18.30 z modlitwą różańcową i rozważaniami biblijnymi) oraz w trzecie poniedziałki miesiąca w kościele po wieczornej Eucharystii (z modlitwą za wstawiennictwem św. o. Pio oraz z uwzględnieniem intencji za chorych). Intencje można składać do skrzynki w Kaplicy Świętego Krzyża. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 5 maja w salce na plebanii po wieczornej Mszy św.

 

 1. Przypominamy, że w połowie czerwca zaplanowany jest w naszej parafii kurs przedmałżeński. Rozpocznie się on w piątek 9 czerwca Mszą św. o godz. 18.30. Spotkania będą odbywały się w sali konferencyjnej domu parafialnego po zakończeniu Mszy św. wieczornych w dniach 9-11 oraz 16-18 czerwca. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału wszystkich, którzy planują - zwłaszcza w bliskiej perspektywie czasu - zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy również o przekazanie informacji o kursie bliskim, znajomym, którzy mogą nim być zainteresowani.

 

 1. W niedzielę 18 czerwca obchodzić będziemy w całej diecezji uroczystość NMP z Rokitna, głównej patronki naszej diecezji. W ramach tygodniowych obchodów odpustu odbędą się – wzorem ubiegłych lat – pielgrzymki środowiskowe (sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich, chorych, niepełnosprawnych i służby zdrowia, zakrystianów, leśników). Centralne obchody będą miały miejsce w sobotę 17 czerwca. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania do rokitniańskiego sanktuarium – serca naszej diecezji. Szczegóły dot. samej uroczystości jubileuszowej znajdziemy na plakatach w naszych gablotach i stronie internetowej parafii.

 

 1. 18 czerwca dzieci wyjeżdżające na wakacyjne rekolekcje w Lubieszewie zapraszają wraz z rodzicami po każdej Mszy św. do kawiarenki w przyziemiu plebanii na kawę, ciasto, kawę mrożoną. Cały dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu.

 

 1. Duszpasterstwo Rolników naszej diecezji, zaprasza na Jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jubileusz odbędzie się w Klenicy, gm. Bojadła, 1. lipca i rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Po Eucharystii przewidziana jest możliwość zapoznania się z różnymi wystawcami i Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego, będzie można nabycia i skosztowania wielu produktów. Natomiast o godz. 20.00 rozpocznie się koncert jubileuszowy zespołu „NiemaGotu”. 2. lipca w Klenicy, Mszą św. o godz. 8.00, rozpocznie się 40. Piesza pielgrzymka, zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania.

 

 1. Przypominamy również o możliwości wzięcia udziału w XII Rowerowej Pielgrzymce z Głogowa na Jasną Górę. Po raz piaty jednak rozpocznie się ona już w Świebodzinie. Pielgrzymi wyruszą na trasę z naszego sanktuarium 5 lipca, by po pięciu dniach stanąć na wałach Jasnej Góry. Zapisać można się bezpośrednio poprzez stronę internetową pielgrzymki www.rowerowa.glogow.pl, na której znajdziemy też szczegóły jej dotyczące.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

SANKTUARIUM

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W ŚWIEBODZINIE

Copyright © 2023 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

 

Designed by Darioplus