XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2024

​​

1. Przypominamy, że od pierwszej niedzieli sierpnia nastąpi zamiana godzin odprawiania Mszy św. w kościołach filialnych w niedziele oraz 15 sierpnia. Obecnie w Rudgerzowicach Msza św. jest o 10.00, a w Rakowie o 19.15. W sierpniu kolejność ta będzie odwrócona.

2. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorek 22 lipca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej.

3. Nabożeństwo do Maryi Królowej Pokoju w czwartek, 25 lipca o godz. 18.00 w kościele.

4. W czwartek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa Męczennika, patrona kierujących pojazdami. Tradycją Kościoła jest błogosławienie z tej okazji pojazdów i dotyczy ona nie tylko samochodów, ale wszystkiego, czym się poruszamy na co dzień: motocykli, rowerów, wózków motorowych i innych. Oczywiście nie można traktować tego błogosławieństwa w sposób magiczny, nie jest ono gwarancją bezpieczeństwa, która zwalniałaby kierowcę z roztropności i uważnego wykonywania swoich czynności. Jest to wezwanie opieki Bożej nad osobami, które prowadzą pojazdy i które nimi podróżują, uroczysta modlitwa Kościoła nad nimi. Nie należy uważać, że ochroni nas wtedy, gdy wbrew woli Bożej zachowujemy się na drogach ryzykownie i nieodpowiedzialnie. Błogosławieństwo będzie miało miejsce w czwartek po każdej Mszy św. (7.00, 15.00 i 20.00), dodatkowo będzie ono też w niedzielę 28 lipca po Mszy św. o godz. 12.30. Nie będziemy, jak to było wcześniej, błogosławić pojazdów w ruchu, ale prosimy żeby były zaparkowane na placu wokół kościoła, a jeśli zabraknie miejsca, także na parkingach najbliżej kościoła. Kierowców prosimy, aby byli obecni przy swoich pojazdach i kapłan podejdzie do każdego z nich. Taka forma będzie bezpieczniejsza i pozwoli sprawniej przeprowadzić obrzęd. Przy błogosławieństwie pojazdów zbieramy ofiary do skarbon dla kościelnej fundacji MIVA, która zajmuje się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy pracujących w całym świecie.

5. Ponieważ nie zebrała się wystarczająca liczba osób, pielgrzymka do Wilna w dniach 12-15 września zostaje odwołana. Zwrot zaliczek jest możliwy w tym tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania, albo osobiście u ks. proboszcza, po wcześniejszym umówieniu się.

6. W ostatnią sobotę miesiąca (27 lipca) zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do sanktuariów położonych w bezpośredniej bliskości naszego miasta, należących zarówno do naszej diecezji, jak i do archidiecezji poznańskiej. Odwiedzimy 6 sanktuariów maryjnych: Babimost, Zbąszyń, Obrę, Wieleń, Wschowę i Otyń, a ponadto unikatowe drewniane kościoły w Klępsku, Kosieczynie i Chlastawie oraz skansen w Wolsztynie. Warto się przekonać, że tak blisko własnego domu można znaleźć miejsca wyjątkowe i ciekawe. Koszt ostateczny będzie zależał od ilości uczestników, ale szacuje się na około 150 zł. w tym także obiad. Przy zapisie zaliczka 100 zł. Zapisy do czwartku włącznie. Wyjazd w sobotę 27.07 o 7.00, przystanek PKS ul. Sulechowska. Program wkrótce będzie dostępny w internecie i na tablicach ogłoszeń.

7. W związku z zaplanowaną na 24 sierpnia uroczystością Jubileuszu 25-lecia naszej parafii organizatorzy festynu bardzo proszą o wsparcie przede wszystkim modlitewne, ale też finansowe i rzeczowe. Wsparcia może udzielić każdy z naszych parafian, mieszkańców Świebodzina, sympatyków i przyjaciół naszego Sanktuarium, osoby prywatne, rodziny czy przedsiębiorstwa. Można złożyć ofiarę pieniężną, upiec ciasto, pomóc w przygotowaniu poczęstunku, placu spotkania czy w sprzątaniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem lub z p. Renatą Stachowicz z Rady Parafialnej. Nie będzie planowanej loterii, więc wycofujemy prośbę o fanty.

8. Za tydzień zbiórka ofiar do skarbony na Parafialny Zespół CARITAS.

9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Lecha Gwardzińskiego, śp. Lucynę Czachor i śp. Jana Cięciela. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Rudgerzowice

Raków