V NIEDZIELA WIELKANOCNA

2 maja 2021

​​​

​​​​​​

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

1. Przez cały miesiąc maj, poświęcony czci Matki Bożej, gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy w niedziele o 17.30 a w dni powszednie o godz. 18.00. Zapraszamy również na Apele Maryjne przy figurze Matki Bożej Nazaretańskiej o godz. 21.00.

1. Jutro, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. W kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja będziemy polecać Maryi – Królowej naszą Ojczyznę i prosić, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca. Msze św. tego dnia sprawowane będą wg porządku niedzielnego. W sanktuarium rokitniańskim zaś będzie miała miejsce diecezjalna modlitwa za Ojczyznę i Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas nabożeństwa majowego o godz. 18.00 i Mszy św. o godz. 18.30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Wraz ze Wspólnotą Przyjaciół Paradyża - której dziękujemy za przewodzenie modlitwie o powołania podczas wszystkich Mszy św. w minionym tygodniu - zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz z podziękowaniem za dar Eucharystii. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdziemy listę, na której możemy wpisać planowany czas naszej adoracji. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, do której po zimowej przerwie powracamy (podobnie jak w przypadku całodziennej adoracji czwartkowej na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się lista). Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej - jak zawsze pół godziny przed mszami o godz. 7.00 i 9.30, podczas Godziny Miłosierdzia i od godz. 17.30.

1. W sobotę na spotkania zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII: na godz. 13.00 ze Szkoły Podstawowej nr 3 a na godz. 13.30 ze Szkoły Podstawowej nr 6.

1. Od wtorku - 4 maja - zmienia się limit dot. liczby osób biorących udział w liturgii. W naszej świątyni będą mogły znajdować się jednocześnie 64 osoby. Bez zmian pozostają obowiązujące normy sanitarne dot. dystansu społecznego minimum 1,5 m, zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk.

1. Papież Franciszek prosi, aby w miesiącu maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii i zachęca nas do gorliwej modlitwy za tych, których pandemia dotknęła najbardziej. W każdym dniu maja, kierując się kalendarzem z konkretnymi intencjami, sanktuaria na całym świecie, zjednoczone w komunii modlitewnej będą kierowały do Boga swoje modlitwy w tej intencji. Tej modlitwie za cały Kościół będzie na zmianę przewodniczyło trzydzieści sanktuariów maryjnych, które zaproponują wiernym szereg wydarzeń, w jakich będą mogli uczestniczyć przez cały dzień. W naszym sanktuarium intencje te będziemy omadlali podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwa majowego i Apeli Maryjnych. Szczegóły dot. tej inicjatywy znajdziemy na stronie internetowej parafii i w naszych gablotach przykościelnych.

1. W połowie czerwca zaplanowany jest w naszej parafii kurs przedmałżeński. Rozpocznie się on w piątek - 11 czerwca - Mszą św. o godz. 18.30. Spotkania będą odbywały się w kościele po zakończeniu Mszy św. wieczornych w dniach 11-13 oraz 18-20 czerwca. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału wszystkich, którzy planują - zwłaszcza w bliskiej perspektywie czasu - zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy również o przekazanie informacji o kursie bliskim, znajomym, którzy mogą nim być zainteresowani.

1. W okresie wielkanocnym w pięciu miejscach naszej diecezji odbędą się czuwania modlitewne dla młodzieży pod nazwą „Spotkać Zmartwychwstałego”. Jednym z nich jest nasze sanktuarium, w którym to w sobotę 15 maja o 18.30 wraz z młodzieżą przeżyjemy Eucharystię, po niej Drogę Światła i muzyczne uwielbienie z naszym zespołem Vox cordis. Zapraszamy - na ile będzie to możliwe - do wzięcia udziału w tej inicjatywie lub śledzenia jej przebiegu w mediach społecznościowych. Spotkanie będzie transmitowane na parafialnym profilu Facebooka.