II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024

​​​​

1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które będą trwały 3 dni, tzn. do wtorku, 27 lutego. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. kanonika Rafała Zendrana, proboszcz i archidiakon Kolegiaty w Głogowie, który będzie nam przewodniczył w tych dniach nawrócenia. Dzisiaj dodatkowa nauka rekolekcyjna na Gorzkich Żalach, natomiast w poniedziałek i wtorek zapraszamy na Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.30, 15.00 i 18.30. Spowiedź św. będzie w poniedziałek i wtorek, pół godziny przed każdą Mszą św., a przed wieczorną Mszą o 18.30 przez całą godzinę. Będzie także dodatkowy, półgodzinny dyżur po wieczornej Mszy św., do godz. 20.00. Nauki rekolekcyjne będzie można również odsłuchać na kanale YouTube i na Facebooku naszej parafii. Zapraszamy do skorzystania osoby chore lub tych, którzy z innych powodów nie będą mogli przyjść do kościoła.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek o godz. 14.30 oraz o godz. 17.45 dla dorosłych. Od najbliższego piątku, 1 marca będzie też o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 17.15, zaś kazania pasyjne głosi o. Mateusz Kaczorowski z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Nowej Soli. Pamiętajmy, że za odprawienie, nawet prywatne, Drogi Krzyżowej oraz za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w naszym kościele odbędzie się 29 lutego (w czwartek) o godz. 19.15. Więcej informacji w gablotach i na stronie internetowej. Zapraszamy.

4. W najbliższy piątek o godz. 17.45 Droga Krzyżowa będzie odprawiona w intencji kapłanów, a poprowadzi ją wspólnota Przyjaciół Paradyża. Jeśli inne grupy parafialne chciałyby podjąć prowadzenie nabożeństwa, prosimy o zgłaszanie tego swoich księżom opiekunom.

5. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca – po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Zapraszamy do czuwania, lista dyżurów jest wyłożona przy wejściu. Także w tym tygodniu I sobota miesiąca – nabożeństwo maryjne od godz. 8.30, a po Mszy o 9.30 zmiana tajemnic „Żywego Różańca”.

6. Otrzymaliśmy podziękowanie od Ruchu Twórczego Osób Sprawnych Inaczej za złożone w naszym kościele ofiary w kwocie 3 250 zł. i 10 euro. Ponieważ jest to kwota większa, niż się spodziewano, zostały obdarzone wsparciem 3 osoby: Jaś chory na guza mózgu, Ania cierpiąca na zanik mięśni i dodatkowo Krzyś dotknięty pęcherzycą. Ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy.

7. Dzisiaj 4 niedziela miesiąca – przy wyjściu z kościoła zbiórka do skarbon na Parafialny Zespół CARITAS. Z okazji dzisiaj obchodzonej niedzieli misyjnej prowadzona jest we wszystkich kościołach zbiórka ofiar na misje, jednak w naszej parafii zostanie ona przeprowadzona za tydzień. Przypominamy również o zbiórce ofiar na pomoc dla hospicjów działających na terenie naszego regionu, która będzie przeprowadzona jutro, w pierwszy dzień rekolekcji, po Mszach św. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

Rudgerzowice

1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które będą trwały 3 dni, tzn. do wtorku, 27 lutego. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Msze św. z naukami o godz. 18.00. Spowiedź św. będzie w poniedziałek i wtorek, pół godziny przed każdą Mszą św. Nauki rekolekcyjne z kościoła parafialnego będzie można również odsłuchać na kanale YouTube i na Facebooku naszej parafii. Zapraszamy do skorzystania osoby chore lub tych, którzy z innych powodów nie będą mogli przyjść do kościoła.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Szczegółowy plan na cały Wielki Post jest wywieszony na tablicy. W tym tygodniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i po niej Komunia św. Gorzkie Żale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w niedzielę o godz. 9.45.

Raków

1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które będą trwały 3 dni, tzn. do wtorku, 27 lutego. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Msze św. z naukami o godz. 17.00. Spowiedź św. będzie w poniedziałek i wtorek, pół godziny przed każdą Mszą św. Nauki rekolekcyjne z kościoła parafialnego będzie można również odsłuchać na kanale YouTube i na Facebooku naszej parafii. Zapraszamy do skorzystania osoby chore lub tych, którzy z innych powodów nie będą mogli przyjść do kościoła.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Szczegółowy plan na cały Wielki Post jest wywieszony na tablicy. W tym tygodniu Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i po niej Komunia św. Gorzkie Żale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w niedzielę o godz. 11.30.