Copyright © 2022 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22.01.2023

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

1. Jak zawsze w IV niedzielę miesiąca - Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś do puszek ofiary na pomoc najbardziej potrzebującym naszej wspólnoty parafialnej.

1. W środę przypada święto nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów

1. Tego dnia zapraszamy Wspólnotę Matki Bożej Królowej Pokoju na różaniec o godz. 18.00, Mszę św. i spotkanie po jej zakończeniu.

1. W piątek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

1. W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów a na 17.30 grupę oazową.

1. Zakończyliśmy w naszej parafii czas spotkań kolędowych. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólnotę modlitwy. Dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą świątynię i jej utrzymanie, za złożone kolędowe ofiary. Z całego serca mówimy – Bóg zapłać.

1. Dziś mija 36. rocznica tragicznej śmierci Sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty, stąd w gorzowskiej katedrze mają miejsce diecezjalne obchody tej rocznicy a w kościołach diecezji trwamy na modlitwie o jego rychłą beatyfikację. Przypominamy również, że o łaskach otrzymanych za przyczyną biskupa Wilhelma Pluty prosimy powiadomić postulatora procesu bądź naszą Kurię Diecezjalną.

MODLITWA O BEATYFIKACJĘ SŁUGI BOŻEGO BPA WILHELMA PLUTY

Wszechmogący, wieczny Boże, w Trójcy Jedyny, prosimy Ciebie, wynieś na ołtarze sługę Twojego, biskupa Wilhelma Plutę, który przez sposób swego życia przypomniał wiernemu ludowi Dobrego Pasterza, Jezusa Chrystusa, zatroskanego o zbawienie ludzi i zostawił nam wzór miłości do Bogarodzicy i Świętych Pańskich. Niech przykład Jego miłości, z Ciebie, Boże, czerpanej i w Tobie dawanej bliźnim, będzie światłem dla nas i następnych pokoleń. Za wstawiennictwem sługi Twojego, biskupa Wilhelma Pluty udziel mi łaski, o którą Cię pokornie proszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.