XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 czerwca 2021

​​​

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

1. Zgodnie z zapowiedzią - składanymi dziś na tacę ofiarami zasilamy nasz fundusz remontowo-budowlany. Pragnę serdecznie podziękować życzliwym Ofiarodawcom za złożone dziś ofiary i wszelkie ofiary składane w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. Nabożeństwo czerwcowe odbywają się w naszym sanktuaryjnym kościele w tygodniu o godz. 18.00 a w niedzielę o 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

1. W środę - z racji przypadającego Dnia Ojca - podczas Mszy św. o godz.18.30 będziemy modlić się za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

1. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Ze względu na obecne okoliczności - nie będzie tego roku specjalnej Mszy św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na wieczorną Mszę św. w piątek, podczas której będziemy dziękując Bogu za przeżyty rok prosić o błogosławiony czas wypoczynku, ale i duchowego wzrostu. Jest to bowiem również czas, w którym możemy odwiedzając ciekawe miejsca nie tylko podziwiać ich piękno, ale także oddać cześć Panu całego stworzenia. Okazja do spowiedzi na zakończenie roku będzie w czwartek – jak zawsze pól godziny przed Eucharystiami o 7.00 i 9.30 i 15.00 oraz godzinę przed Mszą św. wieczorną.

1. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W litanii do wszystkich świętych św. Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą.

1. W piątek - swoje spotkanie połączone z modlitwą różańcową od godz. 17.30, adoracją Najświętszego Sakramentu i konferencją po zakończeniu Mszy św. będzie miała Wspólnota Matki Bożej Królowej Pokoju.

1. W niedzielę w kościele w Rudgerzowicach o godz. 10.00 świętować będziemy odpust ku czci Patronki świątyni - NMP Nieustającej Pomocy.

1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy sprawowanie Mszy św. w porządku wakacyjnym - nie będzie zatem Eucharystii o godz. 16.00. W ciągu tygodnia Msze św. sprawowane będą bez zmian o godz. 7.00, 9.30, 15.00 i 18.30.

1. Zachęcamy naszych parafian do chrześcijańskiego wykorzystania wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Przypominamy rodzicom i opiekunom o trosce, by ich dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy św. Zwracamy uwagę na strój w miejscach kultu.

1. Już dziś zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymowania na Jasną Górę w ramach 39. Pieszej Pielgrzymki z Gorzowa Wlkp. i 10. X Jubileuszowej Rowerowej Pielgrzymce z Głogowa, która – jak przed dwoma laty – rozpocznie się już w Świebodzinie. Szczegóły dot. pielgrzymek znajdziemy na plakatach i na ich stronach internetowych.

1. Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną przez Terenowe Biuro Radia Maryja przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Świebodzinie pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 10-11 lipca. Zapisy w tamtejszym Biurze Radia Maryja we wtorki w godz. 11.00 - 13.00 lub telefonicznie pod numerem (660) 169 250.

1. Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju oraz łagodzenia ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego biorąc pod uwagę podjętą podczas 389. Zebrania Plenarnego KEP decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej z dniem 20 czerwca bp Tadeusz Lityński odwołuje dyspensę od zachowania pierwszego Przykazania kościelnego udzieloną w dniu 16 października 2020 r. Powracamy zatem do obowiązujących w prawie kościelnym zasad i zachęcamy wszystkich wiernych do włączania się z roztropnością, ale i odwagą w życie duszpasterskie naszej parafii.