II NIEDZIELA ZWYKŁA

17 stycznia 2022

​​​

​​​​​​

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

1. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu a od wtorku obchodzimy w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

1. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie modlitewne.

1. W piątek będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

1. W sobotę przypada 36 rocznica śmierci sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

1. Bóg zapłać za złożone dziś na tacę ofiary na kontynuację prac w naszym sanktuarium. Za tydzień Parafialny Zespół Caritas po zakończonych Mszach św. będzie zbierał do puszek ofiary dla najbardziej potrzebujących naszej wspólnoty parafialnej.

1. Do wtorku trwa jeszcze w naszej parafii tegoroczna kolęda. Mamy możliwość wspólnego spotkania w naszym sanktuarium ale również - w oparciu o wcześniejsze zaproszenia - w naszych mieszkaniach. Ostatnie dwa dni to spotkania z parafianami mieszkającymi na os. Łużyckim – w poniedziałek mieszkającymi pod numerami od 34 do 40 a we wtorek od numeru 41 do 50.