XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2022

​​​​​

1. W przypadającą dziś trzynastą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym w sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

1. Parafialny Zespół Caritas – jak zawsze w czwartą niedzielę miesiąca – zbiera do puszek ofiary dla najbardziej potrzebujących naszej wspólnoty parafialnej

1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Św. Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, św. Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

1. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, (na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się lista na której możemy zaznaczyć czas naszej osobistej modlitwy). Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej - jak zawsze pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00, podczas Godziny Miłosierdzia – od 15.00 i od godz. 17.30

1. W sobotę zapraszamy o godz. 8.30 na nabożeństwo pierwszosobotnie, Mszę św. o 9.30 i zmianę tajemnic różańcowych po jej zakończeniu.

1. W sobotę również - w kaplicy Salezjańskiego Domu Maryi Królowej Pokoju w Lubrzy - będzie miało miejsce nocne czuwanie na różańcu w intencji wiernych naszej diecezji i pokoju. Szczegóły dot. czuwania znajdziemy na plakacie w naszej przykościelnej gablocie.

1. W najbliższą niedzielę – 3 lipca – po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 12.30 dzieci z naszej parafii, wybierające się na wyjazd rekolekcyjny, zapraszają do kawiarenki na plebanii, na domowe ciasto i kawę, także mrożoną. Zebrane ze sprzedaży środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich wyjazdu. Jeśli ktoś chciałby dodatkowo wesprzeć wyjazd finansowo, to prosimy o kontakt z Renatą lub Agnieszką z zespołu Vox Cordis.

1. Od dziś rozpoczynamy w naszej parafii sprawowanie Mszy św. w porządku wakacyjnym - nie ma zatem Eucharystii o godz. 16.00 a w jej miejsce jest sprawowana Msza św. o godz. 20.30. W ciągu tygodnia godziny sprawowania Mszy św. pozostają bez zmian: 7.00, 15.00 i 18.30.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00

1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu a w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 14.30 i Godzinę Miłosierdzia. Od poniedziałku do czwartku Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 poprzedza Eucharystię w naszej świątyni. Jest wiele spraw, które warto polecić Bogu.

1. Rozpoczynają się wakacje. Jest to o kres wyjazdów na wczasy, obozy, pielgrzymki i wycieczki. Przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych prosimy o zachowanie - obowiązujących nas w sumieniu - przepisów. Zwrócimy również uwagę na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św. Przypominamy rodzicom i opiekunom o trosce, by ich dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy św.

1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować osobom, które zatroszczyły się o przygotowanie ołtarzy na naszą ogólnomiejską procesję Bożego Ciała. Dziękujemy członkom Wspólnoty Domowego Kościoła, która to zadbała o trzeci ołtarz i osobom, które - jak każdego roku - zadbały o ołtarz, przy którym kończyła się nasza miejska procesja. Dziękujemy za przywiezienie brzózek, które stanowią tradycyjny element wystroju ołtarzy. Dziękujemy za zaangażowanie w sama procesję, prowadzenie księży, niesienie baldachimu, chorągwi i feretronu. Dziękujemy dziewczynkom, które sypały płatki kwiatów przed Najświętszym Sakramentem zarówno podczas procesji Bożego Ciała, jak i w oktawie uroczystości oraz osobom im towarzyszącym i pomagającym zebrać wystarczająca ilość kwiatów. Równie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze i czynnie uczestniczyli w procesjach, które miały miejsce w naszych kościołach filialnych w Rudgerzowicach i Rakowie.

1. Dziś kończy czas swej praktyki duszpasterskiej w naszej parafii kleryk Jakub Błażyński, któremu z całego serca dziękujemy za tę roczną posługę naszej wspólnocie. Wdzięczni za całe dobro, którego mogliśmy doświadczyć przez jego posługę, zapewniamy o życzliwej pamięci w modlitwie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

​​​