X NIEDZIELA ZWYKŁA

09.06.2024

​​

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do skarbony na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusa, w dni powszednie o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 17.15. W niedziele po nabożeństwach powracamy też do głoszenia katechez dla dorosłych – tematem nadal jest Msza św., jej rozumienie i przeżywanie.

3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w poniedziałek 10 czerwca o godz. 19.15. Zapraszamy.

4. Spotkanie odnowy w Duchu Świętym we wtorek o godz. 19.15.

5. W czwartek 13 czerwca kolejne czuwanie fatimskie, tym razem w kościele św. Michała. Różaniec o godz. 17.30, następnie Msza św. o godz. 18.00 i procesja do kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Nasza parafia poproszona jest o poprowadzenie modlitwy różańcowej. Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja zostanie odprawiona w kościele św. Michała. Osoby pragnące złożyć ofiarę na intencję Mszy św. oraz na Radio Maryja będą mogły to uczynić w przyszłą niedzielę w naszym kościele do skarbony. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą środę, 12 czerwca o godz. 19.15.

6. Dla sprawniejszego zarządzania parafią oraz możliwości lepszej komunikacji z wiernymi będziemy organizować regularnie, zazwyczaj raz na kwartał ZEBRANIE PARAFIALNE, tzn. otwarte spotkanie, w którym może wziąć udział każdy członek parafii, aby przedstawić sprawozdanie z podejmowanych działań, uzyskać opinię w ważnych sprawach oraz dać szansę na składanie wniosków i opinii. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się we wtorek, 18 czerwca o godz. 19.15. Tematy do poruszenia: sprawozdanie z działalności CARITAS, informacja o prowadzonych i planowanych inwestycjach, propozycje zmiany godzin Mszy św. W zebraniu mogą brać udział tylko osoby należące do parafii, a decyduje o tym faktyczne zamieszkiwanie.

7. Główna uroczystość odpustowa w Rokitnie odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca. Nie ma chętnych do wspólnego wyjazdu, więc zapraszam do udania się własnymi pojazdami.

8. Ks. Kanonik Jan Romaniuk, były proboszcz naszej parafii, obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Z tej okazji odprawi Mszę św. dziękczynną w naszym kościele w niedzielę 23 czerwca o godz. 12.30. Zapraszam wszystkich, którzy chcą okazać Jubilatowi swoją życzliwość.

9. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w sobotę 22 czerwca do Gubina, Neuzelle i Spreewaldu, zapisy w zakrystii. Zapraszamy także na pielgrzymkę z okazji 25-lecia naszej parafii do Wilna oraz innych miejsc związanych z objawieniami Jezusa Miłosiernego, 12-15 września. Więcej informacji w gablotach i na stronie www. Parafia Matki Bożej Królowej Polski organizuje natomiast pielgrzymkę do Medjugorie, w dniach 19-26 sierpnia. Informacje również na plakacie w gablotce, zapisy w parafii Matki Bożej.

10. Jak co roku dzieci z naszej parafii wyjeżdżają na rekolekcyjno-wypoczynkowy turnus do Lubieszewa. Aby wspomóc finansowo ten projekt, w niedzielę 16 czerwca w kawiarence dzieci wraz z rodzicami będą częstować ciastem, kawą mrożoną i innymi słodkościami po każdej Mszy św. Zapraszamy. Można też bezpośrednio złożyć ofiarę na wsparcie projektu, w tej sprawie można się skontaktować z ks. Łukaszem albo z p. Renatą Stachowicz.

Rudgerzowice

Raków