Nowe oświetlenie figury Chrystusa Króla

Krótko przed świętami Wielkanocy 2024 AD na wzgórzu przy figurze Chrystusa Króla zostało zamontowane nowe oświetlenie, które - w najkrótszych słowach rzecz ujmując - daje dużo lepszy efekt wizualny oraz zapewnia znaczącą oszczędność energii. Jest to inteligentny, sterowany elektronicznie system, wyposażony w bardzo szerokie możliwości. Poniżej prezentujemy opis udostępniony przez wykonawcę, który najlepiej sam wyjaśni, na czym polega nowość i atrakcyjność zamontowanych urządzeń oświetleniowych. My ze swej strony serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Andrzejowi Jurczakowi oraz personelowi Hurtowni Elektrycznych GRODNO S.A. za opracowanie projektu, za podarowane urządzenia oraz pomoc w ich montażu i programowaniu. Bóg zapłać!

 

ks. Paweł Bryk

 

 

W związku z rosnącymi stawkami za energię elektryczną zwróciła się do nas partnerska firma elektryczna o pomoc w modernizacji oświetlenia pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie. Bardzo chętnie podjęliśmy się tematu i dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony Signify i Przemysława Wronowskiego, powstała wizja profesjonalnej iluminacji.

 

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

 

Wykorzystaliśmy istniejące punkty zasilania, ale poszliśmy krok dalej i zaproponowaliśmy sterownik oświetlenia architektonicznego firmy PXM, który w oparciu o protokół DMX pozwala m.in. na regulacje natężenia i mocy, zaprogramowanie scen oraz ustawienie harmonogramów. Ze względu na nietypowość obiektu oraz wykorzystanie instalacji już istniejącej, komunikacja miedzy oprawami i sterownikami odbywa się bezprzewodowo. Co więcej, postawienie hotspota i wykorzystanie dedykowanej aplikacji, daje możliwość sterowania oświetleniem z telefonu.

 

Do iluminacji wykorzystaliśmy eleganckie, a zarazem solidne rozwiązanie, czyli projektory architektoniczne UniFlood C Pro marki Signify. Solidna konstrukcja mechaniczna i niezwykle wydajna optyka sprawiły, że jest to idealne rozwiązanie dla tak nietypowego i wyjątkowego obiektu.

 

Poza przygotowaną wizualizacją powstał też kalkulator energetyczny obrazujący efekt i konkretne oszczędności.

 

Przedstawiliśmy możliwość zmiany temperatury barwowej Tunable White oraz ustawienia scen wraz z redukcją mocy. Dodatkowo poparliśmy to próbami na obiekcie.

 

Ostatecznie nasza koncepcja została zaakceptowana! Uzyskując ciekawe efekty iluminacyjne, zredukowaliśmy zużycie energii aż o 66%.

 

Opiekunem i inicjatorem tematu był Dyrektor oddziału GRODNO w Zielonej Górze Damian Kniżatko, wykazując się dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem oraz spinając operacyjnie wszystkie działania.

 

Zleceniodawca, czyli ksiądz Proboszcz, jest bardzo zadowolony, nie tylko z nowego oświetlenia, ale też z oszczędności, jakie wygeneruje.

 

Poniżej z dumą prezentujemy efekt końcowy naszej pracy. Jest się czym pochwalić!

 

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

SANKTUARIUM

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W ŚWIEBODZINIE

Copyright © 2024 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

 

Designed & made by Darioplus