28 listopada 2021

Adwentowy czas i zaproszenie na rekolekcyjną drogę

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie kolejny rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2021/2022 są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Od poniedziałku do piątku o 6.45 zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, a we wtorki i czwartki o 18.30 rorat z udziałem dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, które na zakończenie Mszy św. zapalimy od naszej roratki, światło której zaniesiemy z błogosławieństwem do domów.

Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, które tego roku poprowadzi ks. prof. dr hab. Andrzej Draguła i które rozpoczniemy w sobotni wieczór 4 grudnia. Nasze rekolekcyjne zatrzymanie potrwa do wtorku, który będzie też dniem spowiedzi. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania będzie tego dnia od godz. 7.00 do 9.30 oraz od 15.00 do 19.00 (między godz. 16.00 a 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci). Nauk rekolekcyjnych wysłuchać będziemy mogli podczas Mszy św. sprawowanych wg stałego porządku: - w niedzielę o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 20.30 (w kościołach filialnych o godz. 10.00 w Rudgerzowicach i 11.30 w Rakowie), - w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. roratnich o godz. 6.45 następnie o 9.30, 15.00, 18.30.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie