15 października 2021

Akcja "Różaniec dla misji"

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Kochani Parafianie!

Przeżywamy miesiąc różańcowy – październik. Zbliżamy się do tygodnia misyjnego, który będziemy przeżywać w ostatnim dniach tego miesiąca. Zespół Katechetyczny Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Świebodzinie zaprasza Was do włączenia się w akcję „różaniec dla misji”.

Jeśli masz różaniec, którego nie używasz i nie wiesz co z nim zrobić, możesz go oddać dzieciom w krajach misyjnych. Jeśli nie masz takiego różańca możesz wykonać go samodzielnie lub z rodzicami czy rodzeństwem. Różańce wykonujemy z materiałów trwałych (np. koraliki, nakrętki metalowe, rzemyki, włóczki, sznurki itp.). Nie używamy materiałów spożywczych i roślinnych (np. makaron, płatki, jarzębina, kasztany itp.).

Nie jest to konkurs, ale chcemy podzielić się tym co mamy i umiemy. Nagrodą będzie zapewne to, że na naszych różańcach będą się modlić dzieci z krajów misyjnych oraz pochwała w dzienniku i dyplom oraz za różańce wykonane samodzielnie ocena celująca z religii.

Różańce można przynieść do 25.10.2021 do swojej pani katechetki.

Parafianie i goście mogą różańce zostawić w przygotowanym do tego celu kartonie, który znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.