18 maja 2021

Czuwanie dla młodzieży "Spotkać Zmartwychwstałego"

"Spotkać Zmartwychwstałego" to spotkania dla młodzieży z naszej diecezji, które zaplanowano w okresie wielkanocnym. Dotychczas odbyły się one w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze i  parafii Najświętszej Maryi Panny w Głogowie. 15 maja młodzież przybyła do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Czuwanie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył ks. Dariusz Wołczecki. - Gdybyśmy mieli zrobić plebiscyt na słowo, które niesie najwięcej nadziei w ludzkim życiu, to w świetle wiary byłoby to słowo "Zmartwychwstanie" - mówił jeszcze na początku liturgii ks. Dariusz. - Zgromadziliśmy się dzisiaj w naszym sanktuarium Miłosierdzia Bożego, bo miłosierdzie ma ze Zmartwychwstaniem wiele wspólnego i przyszliśmy dzisiaj do tej świątyni, aby uwielbić Jezusa, który za nas umarł i zmartwychwstał, okazał nam najpiękniejszą miłość.

Liturgię i cały wieczór uświetnił zespół Vox Cordis, który poprowadził wieczór uwielbienia, zaś jeden z jego członków Grzegorz Aleksiewicz podzielił się z obecnymi swoim świadectwem doświadczenia Jezusa Zmartwychwstałego.

Z młodzieżą w świebodzińskim sanktuarium spotkał się ks. Łukasz Malec - diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży, który także skierował do młodych słowo nadziei płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa.

W dalszej części czuwania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem młodzież rozważała poszczególne stacje Drogi Światła, zaś całe spotkanie zakończył Apel Jasnogórski.

źródło tekstu: Aspekty-Niedziela

Zobacz zaproszenie