Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie
05 czerwca 2021

Doświadczenia na "Drodze do Wnętrza"

Punkt konsultacyjny pomocy psychologicznej i duchowej rozpoczął 5 miesiąc swojej działalności. To czas cennych doświadczeń zarówno dla osób, które z niego korzystają, jak i dla mnie osobiście.

 

Przypomnę, że na "Drodze do Wnętrza" można otrzymać wsparcie i towarzyszenie w osobistych sprawach, dylematach, konfliktach i kłopotach. Proces zmian jest złożony i wymaga czasu, stąd zazwyczaj potrzebuje cyklu spotkań. Dotychczas z punktu skorzystało ponad 40 osób. Niektórzy potrzebowali kilku konsultacji, a zdecydowana większość kontynuuje rozmowy. Do tej pory 6 osób zakończyło cykl proponowanych 15 spotkań.

 

Zbliżamy się do przerwy wakacyjnej. Punkt konsultacyjny będzie działał jeszcze do połowy czerwca. Możliwość spotkań będzie wznowiona od połowy sierpnia. Zajdą różne małe zmiany w funkcjonowaniu "Drogi do Wnętrza. Jedną z nich będą dni i godziny konsultacji. Nie będzie już spotkań w soboty, natomiast pojawią się nowe godziny od poniedziałku do środy. Można zobaczyć te zmiany w zakładce "Kalendarz". Pozostałe uaktualnienia przedstawię w czasie wakacji.

 

Wkrótce zakończę naukę i doświadczenie w Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Ośrodku INTRA. Dnia 26 czerwca otrzymam dyplom ukończenia i kwalifikacje do udzielania pomocy psychologicznej. Jak już pisałem, obecnie ubiegam się o przyjęcie do czteroletniej Szkoły Psychoterapii. W tym roku aplikowało ponad 200 osób. Do rozmów kwalifikacyjnych wybrano 80 osób. Z tej grupy zostanie wybranych 39 osób. Mam dobrą wiadomość, że zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i odbyłem ją 24 maja. Wyniki poznam około 21 czerwca. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję na przyjęcie.

 

ks. Darek Wołczecki

 

https://drogadownetrza.pl/kalendarz

 

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

SANKTUARIUM

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W ŚWIEBODZINIE

Copyright © 2024 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

 

Designed & made by Darioplus