19 lutego 2021

Droga Krzyżowa wynagradzająca

Dzisiaj w pierwszy piątek Wielkiego Postu modliliśmy się w naszym Sanktuarium w intencji ofiar przestępstw seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych. Prosiliśmy Boga o miłosierdzie i wynagradzaliśmy za te ciężkie grzechy, które wyrządziły tak wiele cierpienia ofiarom.

Najpierw odprawiliśmy Drogę Krzyżową, a po niej sprawowaliśmy Mszę świętą w intencji osób dotkniętych tym cierpieniem. Modlitwie przewodniczyli: ks. dr Dariusz Mazurkiewicz - delegat biskupa diecezjalnego ds. ochrony małoletnich oraz ks. dr Tadeusz Kuźmicki - kurator duchownych, którzy zostali oskarżeni lub skazani za przestępstwa wykorzystania dzieci i młodzieży.

Modlitwa w naszym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego miała charakter ogólnodiecezjalny.