Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie
01 lutego 2023

Drugie urodziny "Drogi do Wnętrza"

Dokładnie 2 lata temu w Świebodzinie przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego powstał Punkt konsultacyjny pomocy psychologicznej i duchowej Droga do Wnętrza (https://drogadownetrza.pl). W minionym czasie skorzystało z niego ponad 100 osób. Jest duże zapotrzebowanie na rozmowy, w których spotkamy kogoś, kto zrozumie nasze doświadczenia i problemy, kto będzie przy nas obecny z empatią, akceptacją i autentycznością w kontakcie i pomoże odnaleźć właściwy kierunek ku zmianom, których pragniemy.

 

Droga do Wnętrza została otwarta dla każdego, kto potrzebuje towarzysza w procesie dojrzewania ludzkiego i duchowego. Najbardziej odkrywamy wartość rozwijania i poprawy relacji do Boga, bliźniego i samego siebie, relacji która przynosi stopniowe uzdrowienie.

 

Do stworzenia punktu konsultacyjnego pomocy psychologicznej i duchowej zainspirowały mnie i pomogły studia doktorskie z teologii duchowości na "TERESIANUM" w Rzymie oraz Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Ośrodku "INTRA" w Warszawie.

 

W skutecznym pomaganiu jest potrzebna odpowiednia wiedza, zdobyte wieloletnie doświadczenie oraz ciągły rozwój osobisty. Posiadam je w stopniu, który umożliwia udzielanie wsparcia psychologicznego i duchowego. Nadal się rozwijam. W obecnym czasie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia w ramach szkoły psychoterapii w podejściu humanistyczno-doświadczeniowym, swoją pracę poddaję superwizji grupowej i indywidualnej. Pięć lat temu skończyłem swoją terapię osobistą, jednak wciąż jest nad czym pracować, więc podjąłem kolejną w podejściu, w którym się przygotowuję.

 

Dziękuję za dotychczasowe wsparcie wszystkim, którzy mi pomagają na tej drodze. Jeśli ktoś z Was chciałby z okazji drugich urodzin Droga do Wnętrza dołączyć do współtworzenia tego dzieła to zapraszam tutaj: 

 

https://zrzutka.pl/seb3j8

 

ks. Darek Wołczecki

 

PS. Każda pomoc będzie dla mnie cenna, z racji na to, że miesięczne koszty to blisko 3000 zł. Więcej informacji pod powyższym linkiem.

 

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

SANKTUARIUM

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W ŚWIEBODZINIE

Copyright © 2024 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

 

Designed & made by Darioplus