04 listopada 2023

Dzień Skupienia Domowego Kościoła

Wspólnota Domowego Kościoła przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wraz z moderatorem Ks. Krzysztofem 4 listopada w sobotę nawiedziła Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchowej k/Gostynia. Wenecja w Wielkopolsce, cudowne miejsce dosłownie i w przenośni. Bazylika jest repliką kościoła Santa Maria della Salute w Wenecji, oba kościoły zbudowano wg projektu tego samego włoskiego architekta Baltazara Longheny w XVII w. Kult religijny na tym miejscu był już w XV w. W 1512 Święta Góra otrzymała dekret o cudowności miejsca, początkowo była drewniana kaplica. Otoczone kultem są cudowna pieta, krucyfiks i obraz Matki Bożej. Bazyliką i klasztorem opiekują się Filipini, zgromadzenie założone przez Filipa Neri. Papież Jan XXIII powiedział, że Święta Góra jest drugim duchowym miejscem dla Polaków. Przeżyliśmy w ciągu dnia mszę Świętą, adorację, sporo czasu na własną modlitwę i wyciszenie. Zwiedzaliśmy obiekty wraz z podziemiami a przewodnikiem był przemiły brat Tomasz. Wspólne rozmowy, kawka, ciasteczka, obiadek, nauka formacyjna naszego moderatora. Dobry dzień i dla ciała i dla ducha, przy pięknej pogodzie w cudownym miejscu. ,,Cudze chwalimy swego nie znamy".