02 września 2021

I czwartek miesiąca i Przyjaciele Paradyża

Dziś zainaugurowaliśmy nowy rok formacyjny grupy "Przyjaciół Paradyża". Przez cały dzień trwała modlitwa w intencji powołań i kapłanów przed Najświętszym Sakramentem. Ta inicjatywa powstała w 2019 roku. O 17.45 była modlitwa różańcowa i o 18.30 Msza święta pierwszoczwartkowa.

Po Mszy świętej na spotkaniu formacyjnym rozważaliśmy ciekawe wątki z życia i powołania św. Jana Apostoła. W ubiegłym roku szliśmy cyklem biblijnych powołań. W tym roku podejmiemy powołania wybranych osób na różnych etapach historii Kościoła. Za miesiąc będziemy towarzyszyli w powołaniu św. Ambrożego i św. Augustyna.

Zapraszamy Was na spotkania i do włączenia się w inicjatywę modlitewną o powołania.

W połowie października jest planowany wyjazd do odwiedzenia nowej siedziby Seminarium Duchownego w Domu bpa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Pomodlimy się też w wyremontowanej Katedrze, w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie oraz zatrzymamy się na zwiedzanie klasztoru pocysterskiego w Paradyżu. Szczegóły wkrótce!!!