18 listopada 2020

Jubileuszowa Msza święta z Abp. Andrzejem Dzięgą

Jubileusz 10-lecia figury Chrystusa Króla powoli dobiega końca. W najbliższą sobotę wraz abp. Andrzejem Dzięgą – Metropolitą Szczecińsko-Kamieńskim – pragniemy podczas uroczystej Mszy św. jubileuszowej, sprawowanej o godz. 12.00, podziękować Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski. Pragniemy wyrazić Bogu wdzięczność za ludzi, dzięki którym figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata powstała. Tak tych, których pośród nas już nie ma – jak śp. ks. prał. Sylwester Zawadzki - jak i wszystkich, którzy swoim wielowymiarowym wsparciem: swoją wiedzą, zdolnościami, ofiarami i pracą przy nim stanęli i wraz z nim podjęli się realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Niestety obostrzenia związane z ilością wiernych, którzy mogą brać udział w liturgii sprawia, że zmuszeni jesteśmy poprosić o śledzenie transmisji Mszy św. jubileuszowej za pośrednictwem Internetu. W liturgii wezmą udział jedynie liderzy poszczególnych grup i wspólnot funkcjonujących w naszej parafii oraz imiennie zaproszeni goście. Okoliczności nie pozostawiają nam zbyt dużego pola manewru stąd też taka forma włączenia się w Eucharystię oraz nasza prośba o wyrozumiałość i zrozumienie.

Nie mamy też możliwości zorganizowania tradycyjnej procesji pod Figurę Chrystusa Króla niemniej zachęcamy do tego, by w dniu uroczystości indywidualnie udać się na Świebodzińskie Wzgórze Chrystusa Króla i odnowić akt przyjęcia Chrystusa - jako Pana naszych serc a w Godzinie Miłosierdzia chcemy u stóp figury wspólne odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia.