W miniony poniedziałek w naszej parafii rozpoczął półroczną praktykę duszpasterską alumn IV roku naszego Seminarium Duchownego kl. Rafał Kierczuk. Powitamy go w naszej wspólnocie w najbliższą niedzielę. Jest już akolitą, może więc rozdawać Komunię świętą i przewodniczyć nabożeństwom. Będzie również uczestniczył w praktykach katechetycznych. Życzymy Mu błogosławionego pobytu w naszym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie i wielu łask Bożych na drodze powołania.

Poniżej w kilku słowach przedstawia się naszej wspólnocie:

Nazywam się Rafał Kierczuk, jestem klerykiem IV roku Zielonogórsko – Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie Paradyżu. Obecnie od października siedziba seminarium znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim w dawnym Pałacu Biskupów. Pochodzę z Międzyrzecza z parafii Pięciu Braci Męczenników Międzyrzeckich. Ze względu praktyki katechetyczno–duszpasterskie, które mamy na IV roku, będę miał przyjemność pod okiem księdza Proboszcza poznać życie parafii i podjąć różne zadania, które pomogą mi przygotować się do życia we wspólnocie parafialnej. W wolnym czasie oprócz studiów lubię nieco się poruszać i albo pobiegać albo pograć w gry zespołowe choćby piłkę nożną czy siatkówkę.

Kleryk Rafał na praktyce duszpasterskiej

12 lutego 2021