22 grudnia 2023

Kończymy adwentowe oczekiwanie

Kończymy adwentową drogę, również Roraty dla dzieci i dorosłych. Dziękujemy za ten czas dobrego oczekiwania na Syna Bożego. Teraz przyjdźcie, by świętować - wszystko gotowe na narodziny Syna Bożego

Najbliższa niedziela to wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będziemy odprawiać jak w każdą niedzielę, ale tylko do godz. 12.30. Nie będzie Mszy św. po południu. Z kolei wieczorne i nocne Msze św. przynależą już do Bożego narodzenia, więc nie można ich uważać za spełnienie obowiązku niedzielnego. Konieczna jest obecność w sobotę wieczorem albo w niedzielę do południa. W noc wigilijną odprawimy Msze św. o godz. 20.00 (dedykowana zwłaszcza dla rodzin z dziećmi), o godz. 22.00 i o północy. W Rakowie i w Rudgerzowicach nocne Msze św. o godz. 21.30 równolegle. W dzień Bożego Narodzenia porządek służby Bożej jak w niedzielę, z tym że nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W drugi dzień Bożego Narodzenia wszystkie Msze św. jak w niedzielę.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna:

23-31 grudnia 2023

1 i 6 stycznia 2024

Dyżury w okresie „kolędy”:

3 stycznia (środa), 16.30-17.30

13, 20, 27 stycznia (soboty), 8.00-9.00

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny:

Ks. Proboszcz +48 699 973 439

Telefon dyżurny + 48 664 773 205