15 listopada 2023

Konferencja Kustoszów Sanktuariów Miłosierdzia Bożego

W Krakowie Łagiewnikach w dniach 13-14 listopada odbyła się Ogólnopolska Konferencja Kustoszów Sanktuariów Miłosierdzia Bożego. Naszą wspólnotę reprezentuje ks. Proboszcz Paweł Bryk i poleca nas w modlitwie.

Jest to dwudniowe spotkanie kustoszów sanktuariów Miłosierdzia Bożego oraz sanktuariów św. Faustyny z Polski, z udziałem księży także z Czech, Słowacji, Francji i Brazylii. Przewodnicy kustosz z Łagiewnik ks. Zbigniew Bielas.

Na ostatnich zdjęciach: pokój w którym zmarła św. Faustyna, normalnie niedostępny dla osób spoza klasztoru, obecnie kaplica, rekonstrukcja celi św. Faustyny z oryginalnymi przedmiotami, które do niej należały: habit i peleryna, kubek, lampka na biurku, na oknie figurki Jezusa i Maryi oraz krzyżyk z rodzinnego domu.