28 września 2020

Koronka do Bożego Miłosierdzia o ustanie epidemii

Dzisiaj w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki - już po raz dwunasty o godzinie 15.00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic całego świata pojawili się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego – tym razem w intencji oddalenia koronawirusa.

Wraz z naszym parafialnym Ogniskiem Miłosierdzia włączyliśmy się w tę inicjatywę przypominającą o przesłaniu Bożego Miłosierdzia, które Jezus dał św. siostrze Faustynie. W naszej parafii jak zawsze spotkaliśmy się w Godzinie Miłosierdzia, by z modlitwą na ustach modlić się pod figurą Jezusa Miłosiernego przy naszej świątyni. Było nas ok. 60 osób.

Dzień ten jest jednocześnie naszą rocznicą, gdyż w naszej parafii Koronka odmawiana jest nieprzerwanie dokładnie od 28 kwietnia 2003 roku. Zatem to już 17 lat jak trwamy na tej szczególnej modlitwie odmawiając ją po raz 6365-ty.