31 maja 2020

Majowe Apele Jasnogórskie

Maryjny miesiąc maj minął w naszej parafii naprawdę wyjątkowo, gdyż nie tylko codziennie modliliśmy się na nabożeństwach majowych, ale również każdego wieczora, o godz. 2100 spotykaliśmy się pod figurką Najświętszej Maryi Panny z Nazaretu, aby duchowo łączyć się z Jasną Górą przeżywając Apel Jasnogórski.

Miał on określony plan:

1. Pieśń na rozpoczęcie

2. Znak krzyża

3. Śpiew „pieśni ojczystej” - Bogurodzicy

4. Wiersz

5. Pieśń

6. Rozważanie

7. Dziesiątka różańca

8. Śpiew Apelu Jasnogórskiego

9. Akt zawierzenia Matce Bożej

10. Błogosławieństwo

11. Pieśń na zakończenie

Całości przewodniczył kapłan, a za oprawę muzyczną i przygotowanie tekstów literackich do recytacji odpowiadały Kalina Pacuk oraz Hanna Babirecka – wokalistki i instrumentalistki z zespołu Vox Cordis, które niezawodnie stawiały się każdego dnia, by ubogacać modlitwę. Dodatkowo w śpiewach i recytacji uczestniczyły parafialne dzieci, na czele z ministrantami oraz młodzież.

Wieczorna modlitwa codziennie przyciągała wielu mieszkańców Świebodzina i okolic, którzy chętnie zostawali każdego dnia po Apelu w celu zacieśniania relacji (zachowując oczywiście przepisy na czas epidemiiJ). Na przestrzeni minionego miesiąca dało się zauważyć budowanie wspólnoty „oddanej w niewolę miłości” Matce Świętej.

Ostatni Apel odbył się 31 maja 2020 r. Wyróżnił się on na tle innych majowych dni tym, że upamiętniliśmy wieczorne spotkania podczas unikatowego czasu pandemii zdjęciem grupowym w maseczkach. Nie zabrakło również podziękowań i niespodzianek. Ks. Piotr zorganizował mini-wyścig do figurki Maryi w celu odnalezienia ukrytych prezentów. Jak się później okazało Kalina i Hania otrzymały podarunki w podzięce za trud i starania włożone w przygotowanie oprawy muzycznej, natomiast najmłodsi - dziewczynki i ministranci zostali obdarowani słodkościami. Oczywiście „starsza” młodzież nie była pominięta i każdy został poczęstowany cukierkami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność podczas Apeli Jasnogórskich.

Do zobaczenia za rok w maju!

/Tekst: Jagoda Kałużna/

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii