28 września 2022

Miłosierdzie na ulicach Świebodzina

W środę - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki - już po raz czternasty o godzinie 15.00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic całego świata pojawili się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wraz z naszym parafialnym Ogniskiem Miłosierdzia włączyliśmy się w tę inicjatywę przypominającą o przesłaniu Bożego Miłosierdzia, które Jezus dał św. siostrze Faustynie.

W naszej parafii spotkaliśmy się w Godzinie Miłosierdzia - na zewnątrz świątyni, przy figurze Jezusa Miłosiernego z zegarem wskazującym Godzinę Łaski. Tam rozpoczęliśmy modlitwę, której przewodził ks. Kustosz Mariusz Kołodziej. Po podaniu intencji i pierwszej części Koronki z racji deszczu przeszliśmy w procesji do Sanktuarium i tam kontynuowaliśmy wspólną modlitwę.

Dzisiejszy dzień jest jednocześnie naszą kolejną rocznicą, gdyż w naszej parafii Koronka odmawiana jest nieprzerwanie dokładnie od 28 września 2003 r. Zatem to już 19 lat jak trwamy na tej szczególnej modlitwie.