02 września 2022

Modlitwa Przyjaciół Paradyża w I czwartek miesiąca

Wczoraj odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża. Dziękujemy za czwartkową modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji kapłanów i o nowe powołania. Zapraszamy na nasze spotkania formacyjne.

W tym roku podejmiemy nowy cykl tematyczny. Były już biblijne powołania i powołania na różnych etapach historii Kościoła. Obecnie zajmiemy się tematem: Co Duch Boży mówi do Kościoła podczas kolejnych Soborów - w kontekście duchowości powołania chrześcijańskiego. Jest ona stylem życia Ewangelią i naśladowaniem Chrystusa uwarunkowana różnymi zmieniającymi się czynnikami. Temat jak się okazało był dla słuchaczy niezwykle interesujący i wywołał ciekawą rozmowę. Jego Inspiracją były święcenia nowego bpa Adriana oraz kończący się w naszej diecezji Synod.

Matko Boża Paradyska, Królowo i wychowawczyni powołań kapłańskich, módl się za nami!