19 listopada 2020

Nabożeństwo Przebłagalne podczas Misji

Podczas Misji Parafialnych ważnym i poruszającym momentem było Nabożeństwo Przebłagalne. Przed każdą Mszą św. Misjonarz wprowadził do niego swoim słowem.

My kapłani wystawiliśmy Najświętszy Sakrament. Ojciec Andrzej zaprosił nas duszpasterzy do wyrażenia skruchy przed Bogiem i przeproszenia za grzechy popełnione przez kapłanów. Następnie podczas przeproszenia za grzechy wiernych kapłan orędował za nimi leżąc przed Bogiem krzyżem.

Kolejnym ważnym znakiem było podejście kapłana do uczestniczących w liturgii i słowo przepraszam z gestem dłoni złożonej na sercu.

Na zakończenie Misjonarz modlił się wstawienniczo za każdego obecnego w świątyni, a po tej modlitwie kapłan pobłogosławił cała parafię błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.