09 grudnia 2023

Nowości o Parafialnej Radzie Duszpasterskiej

Tydzień temu w niedzielę odbyło się pierwsze spotkanie nowo powołanej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. To na razie spotkanie robocze i choć jeszcze w niepełnym składzie, to już dzieje się historia...

Natomiast w dzisiejszą sobotę w naszym Sanktuarium miało miejsce spotkanie formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich prowadzone przez ks. Tomasza Gierasimczyka z ekipą. Po powitaniu przez ks. proboszcza Pawła Bryka była wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. W sali konferencyjnej domu parafialnego uczestnicy wysłuchali katechezy o Kościele. Była też przerwa na kawę, ciasto i rozmowy. Po przerwie odbyła się praca w grupach, prezentacje i dyskusja. W spotkaniu uczestniczyli proboszczowie z przedstawicielami Rad wszystkich parafii dwóch świebodzińskich dekanatów. Nasze sanktuarium przyjęło jak zawsze bardzo gościnnie wszystkich zebranych.