11 kwietnia 2021

Odpust parafialny w święto Miłosierdzia Bożego

Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego – patronalne święto naszej parafii. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że kocha i przebacza. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Bóg zapłać ks. kan. dr. hab. Tadeuszowi Stanisławskiemu, dyrektorowi wydziału ekonomicznego naszej diecezji, za przyjęcie zaproszenia do przewodniczenia - w tych niecodziennych okolicznościach - naszej dzisiejszej modlitwie i wygłoszenie Bożego Słowa. Podczas Eucharystii koncelebrowali: Proboszcz ks. Mariusz Kołodziej, ks. Piotr Cupiał oraz ks. Edward Wojciechowski.

Zobacz nagranie

z Mszy świętej odpustowej

O godz. 15.00 - w Godzinie Miłosierdzia - zgromadziliśmy się na wspólną modlitwę Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Nasza modlitwa była wyrazem naszej wdzięczności za ten niezwykły dar. Modlitwie przewodniczył ks. Dariusz Wołczecki.

Zobacz nagranie

z Godziny Miłosierdzia