17 grudnia 2023

Ogłoszenia przedświąteczne

Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Nadal zapraszamy na Roraty, które dla dorosłych oraz starszych dzieci i młodzieży są odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dla dzieci i młodzieży udających się po Roratach do szkoły codziennie od poniedziałku do piątku przygotowujemy poczęstunek. Z kolei Roraty dla najmłodszych dzieci będą we wtorek i czwartek o godz. 18.30. Na Roraty zapraszamy także w kościołach filialnych: w Rudgerzowicach w środę o 18.00, w Rakowie w czwartek o 17.00. Pamiętajmy, że przychodzimy ze świecami, dzieci z lampionami.

Jeszcze w w tym tygodniu zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W najbliższy piątek, 22 grudnia, zapraszamy na dodatkową okazję do spowiedzi - „godzinę pojednania” od 19.00 do 20.00. Nie będziemy spowiadać w pierwszy ani w drugi dzień Bożego Narodzenia.

Najbliższa niedziela to wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będziemy odprawiać jak w każdą niedzielę, ale tylko do godz. 12.30. Nie będzie Mszy św. po południu. Z kolei wieczorne i nocne Msze św. przynależą już do Bożego narodzenia, więc nie można ich uważać za spełnienie obowiązku niedzielnego. Konieczna jest obecność w sobotę wieczorem albo w niedzielę do południa. W noc wigilijną odprawimy Msze św. o godz. 20.00 (dedykowana zwłaszcza dla rodzin z dziećmi), o godz. 22.00 i o północy. W Rakowie i w Rudgerzowicach nocne Msze św. o godz. 21.30 równolegle. W dzień Bożego Narodzenia porządek służby Bożej jak w niedzielę, z tym że nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W drugi dzień Bożego Narodzenia wszystkie Msze św. jak w niedzielę.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i w środę. W sobotę 23 grudnia oraz przez cały okres od Bożego Narodzenia do Nowego Roku będzie nieczynna. Pilne sprawy prosimy zgłaszać telefonicznie.

Przy wyjściu z kościoła znajdują się formularze zaproszeń na wizytę duszpasterską – „kolędę”. Nowością jest to, że możemy zaznaczyć życzenie, aby kapłan odwiedził nasz dom w godzinach przedpołudniowych, co powinno być korzystne dla seniorów i dla osób pracujących na drugą zmianę. Wypełnione zaproszenia trzeba złożyć do pojemnika w kościele najpóźniej do przyszłej niedzieli włącznie.

Przystań Pielgrzyma przy Figurze Chrystusa Króla będzie nieczynna w następujących dniach: Niedziela (24.12.), Boże Narodzenie (25.12.), II Dzień Świąt (26.12.), Sylwester (31.12.), Nowy Rok (01.01.2024), Trzech Króli (06.01.2024).