20 marca 2021

Parafialne rekolekcje wielkopostne

Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

W przeżyciu tych dni z pomocą przychodzą nam rekolekcje wielkopostne, które dziś w naszej parafii rozpoczynamy. Omadlajmy ten czas i ojca rekolekcjonistę - ks. dra Pawła Łobaczewskiego - dawnego rektora naszego seminarium duchownego, psychologa a obecnie proboszcza par. pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Rekolekcje zakończymy w środę okazją do zanurzenia się w miłosiernej miłości Pana Boga w sakramencie pokuty i pojednania. Zachęcamy do tego, by nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu. Triduum Paschalne przeżyjmy już pojednani z Bogiem i na kontemplacji Krzyża.

Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych, środowej spowiedzi jest wyłożony na stolikach z tyłu kościoła, znajdziemy go również w gablocie informacyjnej i stronie internetowej sanktuarium. Zachęcamy do takiego zaplanowania swych zajęć, by możliwym był udział w tym duchowym przygotowaniu na spotkanie w wielkanocny poranek ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Wszystkich, którzy nie będą uczestniczyli w spotkaniach w kościele zachęcamy do śledzenia na naszej stronie internetowej i profilu Facebooka transmisji Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi: w niedzielę o godz. 12.30 a w pozostałe dni o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą transmitowane o godz. 17.00.

Ze względu na trwające rekolekcje we wtorek nie będzie czynna kancelaria parafialna.