22 czerwca 2024

Parafialny wyjazd: Gubin - Neuzelle - Spreewald

W sobotę odbył się pielgrzymkowo-wycieczkowy wyjazd parafialny. Na trasie nasi parafianie razem z proboszczem ks. Pawłem i wikariuszem ks. Łukaszem odwiedzili następujące miejsca: Gubin (kościół NMP Fatimskiej oraz historyczne centrum z ruinami kościoła farnego), klasztor w Neuzelle – miejsce kultu Matki Bożej i Św. Krzyża, perłę baroku otoczoną uroczymi ogrodami oraz przepłynęli łodzią po zakątkach Spreewaldu, zwiedzając wyjątkowy region Łużyc, gdzie w licznych wioskach kanały wypełnione wodą zastępują drogi, a łodzi nadal używa się zamiast samochodów. Dziękujemy za wspólny wyjazd.