09 października 2021

Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża

Miesiąc temu powstał pomysł pielgrzymki Przyjaciół Paradyża do Seminarium Duchownego w Domu bpa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp., Katedry Gorzowskiej, Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej oraz Sanktuarium Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu.

Dzisiaj miała miejsce realizacja naszego wyjazdu. Odwiedziliśmy najpierw naszych kleryków w Domu Biskupim w Gorzowie Wlkp. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez Księdza Rektora Mariusza Jagielskiego. Ks. Prefekt Wojciech Oleśków przybliżył nam historie Diecezji i Domu Biskupa Pluty. Oglądaliśmy wystawę na ten temat. Wspólnota seminaryjna poczęstowała nas herbatą, a my przywieźliśmy smaczne ciasto. Na koniec wizyty modliliśmy się w kaplicy w intencji powołań pod przewodnictwem Ojca duchownego Tadeusza Kuźmickiego.

Następnie udaliśmy się do Katedry Gorzowskiej, w której powitał nas Ks. Proboszcz Zbigniew Kobus. Opowiedział nam jej historię i wspomniał o prowadzonych w niej pracach remontowych. Katedra zachwyciła nas nowym wyglądem.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Rokitna do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej oraz do Paradyża, gdzie po zwiedzaniu uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kaplicy Matki Bożej Paradyskiej.

Galeria zdjęć

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie