25 listopada 2023

Plan rekolekcji przedświątecznych

Z planem rekolekcji możemy się zapoznać na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Zwróćmy uwagę na następujące zmiany w programie rekolekcji:

- będzie miało miejsce codzienne nabożeństwo wieczorne – Kompleta – połączone z Apelem Jasnogórskim i krótką nauką dodatkową, od niedzieli do środy włącznie;

- spowiedź odbędzie się nie w jednym wyznaczonym dniu, ale codziennie od poniedziałku do środy, przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w czasie wieczornego nabożeństwa; nie będziemy natomiast spowiadać w czasie Mszy św., a zwłaszcza w czasie nauki rekolekcyjnej.

Pobierz plan rekolekcji

Serdecznie zapraszamy i liczymy na obecność naszych Parafian. Również nowością jest możliwość uczestniczenia w rekolekcjach poprzez oglądanie nauk na kanale YouTube. Każda konferencja będzie nagrywana i umieszczona w internecie, dzięki czemu osoby chore, niepełnosprawne czy pracujące do późnych godzin będą mogły chociaż duchowo skorzystać z rekolekcji. Link pozwalający odnaleźć nauki na kanale YouTube znajdziemy na parafialnej stronie internetowej, na Facebooku i na tablicy ogłoszeń. Pamiętajmy, że udział w rekolekcjach wiąże się z łaską odpustu zupełnego, jeśli wzięliśmy udział w większej części nauk i spełnimy pozostałe, zwykłe warunki.

Adwent rozpoczniemy za tydzień, w niedzielę 3 grudnia. Zachęcamy, aby zatroszczyć się o przygotowanie do naszych domów wieńca adwentowego, zaopatrzonego w cztery świece. Jeśli nie mamy miejsca na wieniec, możemy przygotować inną zieloną dekorację z czterema świecami. Niech towarzyszy naszej modlitwie i oczekiwaniu na przyjście Pana. W pierwszą niedzielę Adwentu przynieśmy nasze domowe wieńce do kościoła, aby zostały uroczyście pobłogosławione – błogosławieństwo będzie na każdej Mszy św. Zapraszamy też, aby parafianie podzielili się zdjęciami swoich dekoracji adwentowych, przesyłając je na parafialny adres e-mailowy.