12 października 2024

Podsumowanie zbiórki dla Powodzian

Drodzy Parafianie, Mieszkańcy Świebodzina! W imieniu Stowarzyszenia Rodzin Świebodzińskich ARS FAMILIA oraz własnym, pragnę serdecznie podziękować za ogromną hojność i wsparcie, jakie okazaliście w ostatniej zbiórce na rzecz rodzin dotkniętych tragiczną powodzią. Dzięki Waszym dobrym sercom zebrano kwotę 10 750,80 PLN, która została niezwłocznie przekazana poszkodowanym. Za zebrane środki zakupiliśmy: 7 nagrzewnic gazowych o dużej mocy * 88 kuchenek gazowych * 1064 butle z gazem, z dodatkową darowizną 200 butli od dostawcy * niezbędne środki grzybobójcze, które pomogą w osuszeniu i odkażeniu domów zalanych podczas powodzi.

Od początku naszej akcji pomocowej do magazynu w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Żaków 3 wpłynęły dary o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Przekazane przez mieszkańców, lokalne firmy oraz instytucje, pomogły nam wysłać 10 transportów z pomocą. Szczególne podziękowania kieruję do zaprzyjaźnionych firm transportowych, które nieodpłatnie dostarczyły dary do poszkodowanych rodzin.

Mieszkańcy Świebodzina, to Wasza ofiarność sprawia, że te rodziny czują wsparcie i troskę. Każda dostarczona paczka, każdy sprzęt, to nie tylko pomoc materialna, ale również sygnał, że nie są sami w tej walce. Nasza pomoc się jednak nie kończy! Przechodzimy do trzeciego etapu naszej akcji, który polega na wsparciu odbudowy i remontu zniszczonych mieszkań. Wiemy, że przed nami jeszcze wiele pracy, dlatego uruchomiliśmy specjalne konto, na które można wpłacać darowizny na rzecz powodzian (na tablicy ogłoszeń).

Zachęcamy do dalszego wspierania naszej inicjatywy. Każdy gest – mały czy duży – przyczynia się do tego, że poszkodowani mogą wrócić do normalnego życia. Z całego serca dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wielkie serca. Wasza odpowiedź na potrzeby poszkodowanych jest dowodem na to, że w jedności tkwi siła.

Z wdzięcznością,

Irena Wojtkiewicz
Rafał Wojtkiewicz
Prezes Stowarzyszenia Rodzin Świebodzińskich ARS FAMILIA

Stowarzyszenie Ars Familia
os. Łużyckie 52 ,66-200 Świebodzin
tel. 602 736 554 * e-mail: arsfamilia@gmail.com * www.arsfamilia.pl * http://www.facebook.com/Arsfamilia

Numer rachunku bankowego: PKO BP 16 1020 5402 0000 0402 0286 9709
Wpłaty z dopiskiem: "Pomoc dla powodzian"

W uzgodnieniu ze Stowarzyszeniem ARS FAMILIA Parafialny Zespół CARITAS podejmie następujące działania pomocowe:

- zbiórka ofiar do skarbon w IV niedzielę miesiąca, tj. 27 października oraz w Dzień Zaduszny, 2 listopada

- zbiórka mebli i sprzętów domowych (np. AGD, RTV, wyposażenie mieszkań) przez dwa tygodnie od dnia
4 listopada, od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-18.00 oraz w soboty w godz. 10.00-11.00 i 17.00-18.00, na podwórku za domem parafialnym (wejście od ul. Szkolnej naprzeciwko „Żabki”)

Uwaga! Prosimy oddawać tylko rzeczy w dobrym stanie, nadające się do użytku, czyste, nie uszkodzone.

Przed 4 listopada nie przyjmujemy żadnych sprzętów.