24 sierpnia 2020

Podziękowanie Ks. Jarosławowi Marszałkowi

Wśród tegorocznych neoprezbiterów został wyświęcony Ks. Jarosław Marszałek. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że pierwsze kroki poświęceniach postawił w naszej parafii. Posługiwał nam od 22 czerwca do 24 sierpnia w okresie wakacyjnym. Od 25 sierpnia Ks. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński kieruje go do pracy w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bobrowicach.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 7.00 podziękowaliśmy Księdzu Jarkowi za Jego pracę wśród nas. Byli obecni nasi Parafianie, a szczególnie Grupa Przyjaciół Paradyża. Po Mszy św. Ksiądz Neoprezbiter udzielił każdemu błogosławieństwa prymicyjnego i obdarował nas obrazkami ze swoich Święceń Kapłańskich.

Podziękowanie Przyjaciół Paradyża

Drogi Kapłanie!

"Dobry pasterz ukształtowany według Serca Boga jest największym skarbem, jaki Bóg mógł przydzielić parafii. Jest to najcenniejszy dar Miłosierdzia Bożego" - tak powiedział św. Jan Maria Vianney.

Takim pasterzem byłeś wśród nas podczas Twojej wakacyjnej posługi. Życzymy Tobie, abyś każdego dnia takim pasterzem stawał się na nowo.

Dziękujemy Ci za wierną i owocną posługę duszpasterską w naszej parafii, za każdą Eucharystię, za wszystkie sprawowane sakramenty, za prowadzenie nas w życiu drogą Bożych Przykazań.

Życzymy Ci drogi Kapłanie darów Ducha Świętego, opieki Jezusa Miłosiernego, opieki Matki Bożej, Matki Kapłanów, aby na tej drodze Bóg Ci błogosławił, abyś był zawsze światłem dla świata i niósł Dobrą Nowinę o Bożej miłości.

A my Przyjaciele Paradyża obiecujemy Ci naszą szczerą modlitwę. Szczęść Boże!