18 kwietnia 2022

Podziękowanie Proboszcza

Bóg zapłać za wspólnie przeżyte Triduum Paschalne. Przeżyte w jakże odmiennych od dwóch ostatnich lat okolicznościach. Dziękuję za tak liczny udział w liturgiach minionych dni. Dziękuję za czas zatrzymania w naszych domach na rodzinnej modlitwie ale i czas spędzony na adoracji Najświętszego Sakramentu najpierw w ciemnicy a później w Bożym Grobie.

Dziękuję za pięknie przygotowaną pod kierunkiem ks. Dariusza liturgię: służbie liturgicznej ołtarza, panu organiście, naszej schodzi dziecięcej, zespołowi młodzieżowemu „Vox cordis” i Międzyparafialnemu Chórowi „Adoramus”, panom kościelnym i wszystkim, którzy w dniach Triduum Paschalnego i samych świąt pomagali nam w przeżywaniu tajemnic, które ze sobą niosły. Zespołowi „Vox cordis” dziękuję za Muzyczne Uwielbienie Wielkiej Nocy, które miało miejsce po zakończeniu Wigilii Paschalnej wpisując się w nasze przeżywanie tego czasu. Dziękuję - odbywającemu w naszej parafii praktykę duszpasterską - klerykowi Jakubowi, który w tym tak intensywnym czasie był dla nas - kapłanów nieocenionym wielopłaszczyznowym wsparciem. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Krzysztofowi, który wsparty pomocą pana Adama przygotował sprzyjające modlitwie: kaplicę adoracji i Boży Grób.

Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu i kwiaty, które tak pięknie - świątecznie - dopełniają modlitewną przestrzeń naszej świątyni. Niech wszystkim Wam dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

Ks. Proboszcz Mariusz Kołodziej