23 października 2020

Pomoc dla Seniorów w okresie pandemii

W trosce o osoby starsze w okresie pandemii koronawirusa, jako wspólnota diecezjalna tworzymy Diecezjalny Projekt Wsparcia Seniorów, w ramach którego na stronie diecezjalnej Caritas (www.caritaszg.pl) udostępnione są numery telefonów do kapłanów i świeckich psychologów, którzy w podanych godzinach będą udzielali wsparcia duchowego i psychologicznego osobom starszym.

Zachęcamy także członków wspólnot parafialnych do dołożenia starań, aby otoczyć troską seniorów w swoich grupach, podtrzymując z nimi kontakt telefoniczny, pomagając w zakupach, dostarczając informacje o życiu parafii, prasę katolicką itp.

Diecezjalny Projekt Wsparcia Seniorów jest duszpasterskim uzupełnieniem inicjatywy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu.

W ramach akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, pod numerem infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać wparcie od pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby (np. żywności i środków ochrony osobistej).