02 października 2022

Poświęcenie różańców dzieci I komunijnych

Dzisiaj podczas Mszy św. niedzielnej dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. otrzymały od swoich Rodziców różańce. Zostały one uroczyście poświęcone. W czasie homilii rozmawialiśmy o wierze i o modlitwie. Uczyliśmy się też jak modlić się na różańcu.

Dzieciom zostały rozdane również książeczki, w których będą otrzymywać potwierdzenia swoich spotkań z Panem Jezusem na Mszy Św. niedzielnej i na nabożeństwach roku liturgicznego. Uczymy się w ten sposób systematyczności i dotrzymywania obietnic, które rodzice złożyli w czasie chrztu św. swoich dzieci.

Zapraszamy, żeby zobaczyć komiks o modlitwie i poczytać wspólnie z dziećmi.

Komiks o modlitwie