15 września 2021

Powakacyjne aktualności

Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy spotkania i formację duchową w ramach grup parafialnych. Do swoich spotkań powraca – Krąg biblijny, Wspólnota Domowego Kościoła Wspólnota o. Pio, Grupa Maryi Strażniczki Wiary, Wspólnota Matki Bożej Królowej Pokoju, Parafialny Zespół Caritas. We wtorek o 17.00 swoje spotkanie ma wspólnota AA. W czwartek o godz. 17.45 na powołaniowy różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II zaprasza Wspólnota Przyjaciół Paradyża. Tego też dnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy modlitewnej. W piątek o godz. 16.00 w salce na plebanii spotykają się dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i scholi. W piątek o godz. 19.00 ma swoją próbę Zespół Vox Cordis. W sobotę 25 września o godz. 10.00 swoją zbiórkę mają ministranci a o 11.30 lektorzy, a Oaza młodzieżowa swoje spotkanie formacyjne będzie miała o godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy nowe osoby do włączenia się w grupy parafialne. Każdy jest mile widziany.

Powróciliśmy do zwyczajnego niedzielnego porządku Mszy św. sprawowanych w naszym kościele sanktuaryjnym o godz. 7.30, 9.30 – dla młodzieży, 11.00 – dla dzieci, 12.30, 16.00, 18.00 i 20.30. W kościołach filialnych: o godz. 10.00 w Rudgerzowicach i o 11.30 w Rakowie. W związku jednak z tym, że od sierpnia w naszej parafii – obok dwóch rezydentów – pozostanie już docelowo jeden wikariusz (a nie jak jeszcze trzy lata temu czterech) zmuszeni jesteśmy dokonać zmian nie tylko w szkołach w związku z katechezą ale również i w codziennym funkcjonowaniu naszej parafii. Liczba i czas sprawowania Mszy św. ustalany był, gdy w parafii posługiwało faktycznie 7 a nie jak obecnie 4 kapłanów. Stąd od przyszłego roku powrócimy do sytuacji, w której niedzielna Msza św. o godz. 20.30 sprawowana będzie wyłącznie w okresie wakacyjnym. W związku z tak pomniejszoną liczbą posługujących w sanktuarium kapłanów i potrzebą służenia sakramentem pojednania oraz sprawowania Mszy św. w kościołach filialnych w Rudgerzowicach i Rakowie nie będzie już możliwości sprawowania niedzielnych Mszy św. koncelebrowanych za wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30. Niedzielną spowiedź będziemy rozpoczynali 20 min. przed rozpoczęciem Eucharystii a nie jak do tej pory wyłącznie podczas jej trwania. Te nowe dla nas okoliczności wymuszają również korektę ilości Mszy św. sprawowanych w naszym sanktuarium w dni powszednie. Dlatego też od przyszłego roku nie będzie już Mszy św. w dni powszednie o godz. 9.30. Pozostaną Eucharystie o godz. 7.00, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia Msza św. o godz. 15.00 i o 18.30. Prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem tych zmian.