05 sierpnia 2023

Powitanie nowego Księdza Proboszcza Pawła Bryka

Serdecznie witam wszystkich Parafian, rozpoczynając posługę proboszcza tutejszej wspólnoty oraz kustosza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Świadomy jestem szczególnego charakteru tego miejsca, które jest czymś więcej, niż tylko zwykłą parafią. Jest wyjątkowym miejscem na mapie naszej diecezji i całej Polski, miejscem modlitwy i wyraźnym znakiem królowania Jezusa Chrystusa w naszej Ojczyźnie. Przyjmuję z wdzięcznością i poczuciem obowiązku dziedzictwo wypracowane przez tutejszy Lud Boży, pod kierownictwem kolejnych proboszczów, z których każdego dane mi było poznać osobiście i o każdym mogę powiedzieć coś dobrego z osobistego doświadczenia. Proszę o okazanie zaufania, o modlitewne wsparcie, a także zachęcam do szczerego dzielenia się pomysłami, uwagami czy inicjatywami – również wtedy, gdyby jakieś moje działania w przyszłości mogły budzić wątpliwość czy być niezrozumiałe. Zawsze jestem gotów do szczerej rozmowy i wysłuchania swoich Parafian, jak również innych mieszkańców Świebodzina i okolicy, gdyż mam świadomość, że sanktuarium to miejsce o zasięgu i znaczeniu większym, niż tylko granice parafii.

Ks. Paweł Bryk

Serdecznie witamy Księdza w naszej wspólnocie

W miniony wtorek odbyła się pierwsza Msza święta o g. 15.00 z koronką do Miłosierdzia Bożego celebrowana przez nowego proboszcza ks. Pawła Bryka z kanonicznym obrzędem wprowadzenia do objęcia parafii przez vicedziekana dekanatu ks. Tadeusza Wielgolaskiego.