23 sierpnia 2020

Pożegnanie Ks. Piotra Bartoszka

Z całego serca dziękujemy i z tęsknotą żegnamy dziś księdza Piotra Bartoszka

który decyzją Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego

z dniem 24 sierpnia kończy pracę duszpasterską w naszej parafii,

a z dniem 25 sierpnia podejmie w Zielonej Górze

posługę duszpasterza akademickiego,

a od października również dyrektora Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein.

Dziękujemy Księdzu Piotrowi za codzienne świadectwo wiary i przykład oddanego kapłaństwa. Rok pełen entuzjazmu, chęci do działania, a przede wszystkim uśmiechu i radości z każdej chwili. Dziękujemy za tyle podjętych w tym czasie różnych inicjatyw (zwłaszcza związanych z duszpasterstwem dzieci i młodzieży) i wypływające z nich dobro. Za godziny rozmów, bezinteresowną pomoc o każdej porze dnia i nocy i za to, że Jego drzwi były dla każdego zawsze otwarte. Dziękujemy za wzór skromności, koncentracji na drugim człowieku i nadziei. Najbardziej jednak zapamiętamy spojrzenie pełne miłości kierowane do każdego i poświęcony czas. Jesteśmy wdzięczni, że tylko i aż przez rok mogliśmy umacniać naszą wiarę dzięki Jego naukom.

Życzymy mocy Bożej i siły w dalszej kapłańskiej posłudze!

Zapraszamy do Galerii zdjęć

Piosenka Zespołu "Vox Cordis"

ZOBACZ i POSŁUCHAJ

1. To piosenka o człowieku, serce ma wielkie bez zacieków, spędził z nami tu ostatni rok.

Zrobił dla nas wiele, to anioł w ludzkim ciele, wszystko chce innym dać.

Z nim nie jest straszna żadna burza, dobrze jest mieć anioła stróża, który zawsze z tobą jest.

REF. Nie chcemy nigdy cię zapomnieć, chcemy zawsze Ciebie w sercu mieć, mamy nadzieję, że ty nas też

2. Zobaczyliśmy go pierwszy raz, odpędziliśmy na bok strach i poznaliśmy go raz dwa.

My od pierwszego dnia wiedzieliśmy, że coś w sobie ma wszystkim nam to da.

Pokazałeś nam, jak trzeba żyć, jak cieszyć się ze wszystkich chwil, pokazałeś jak wdzięcznym być.

3. Niestety przyszedł już ten czas, nadeszła pora się pożegnać, przejeżdżając, odwiedzaj nas.

Prosimy tylko Cię, z Watykanu odzywaj się i nie zapomnij o tym, że:

Dziękujemy za nauki trud, dziękujemy, bo to wielki cud, miło było poznać Cię.