29 lipca 2023

Pożegnanie Księdza Proboszcza Mariusza Kołodzieja

Po pięciu latach duszpasterskiej posługi w naszej parafii i sanktuarium - decyzją Księdza Biskupa - z dniem 1 sierpnia, ksiądz proboszcz Mariusz Kołodziej zastąpi na stanowisku proboszcza parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp. ks. prał. Zbigniewa Kobusa. W niedzielę 30 lipca podczas Mszy św. o godz. 12.30 wraz z księdzem proboszczem chcemy podziękować Bogu za ten czas i wszelkie dobro, które dzięki Jego posłudze stało się udziałem naszym i wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia przybywających do naszego sanktuarium i prowadzącej ku niemu figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i wyrażenia Mu naszej wdzięczności.

SŁOWO POŻEGNANIA KSIĘDZA PROBOSZCZA

Z dniem 1 sierpnia obowiązki proboszcza i kustosza parafii i sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie przejmie posługujący obecnie w par. pw. św. Marii Magdaleny w Brzeźnicy stanowiącą jeden zespół duszpasterski z par. pw. Narodzenia NMP w Chodkowie – ks. Paweł Bryk. Obrzęd wprowadzenia nowego proboszcza będzie miał miejsce we wtorek - podczas Mszy św. o godz. 15.00 - na którą serdecznie zapraszamy. Zapraszamy również na uroczystą Mszę św. powitalną ks. Pawła w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Otoczmy nowego Księdza Proboszcza swoją modlitwą u stóp Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata prosząc o błogosławieństwo Boże w Jego posłudze w naszej wspólnocie parafialnej i serdeczną życzliwością, której dane było i mi doświadczać przez te minione pięć lat.

Z sercem pełnym wdzięczności za ten czas posługi w naszym sanktuarium uwielbiam dziś Pana Boga. Pragnę również wyrazić swą wdzięczność wszystkim osobom oddanym temu - rozpoznawalnemu na całym świecie - miejscu, wspierającym jego wielopłaszczyznową działalność, za pomoc w zapisywaniu kolejnej karty jego historii.

Wszyscy jesteśmy wciąż w drodze. Natłok zajęć, spraw, obowiązków, ciągłe zabieganie bywa, że zakłócają ten, czasem niezwykle subtelny moment, Jezusa przychodzącego i pragnącego spotkać się z nami w naszej codzienności, pośród tych wszystkich naszych trosk. Nasze świebodzińskie sanktuarium i prowadząca ku niemu monumentalna Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata temu człowiekowi w drodze pomaga dostrzec Jezusa. Jest takim bardzo czytelnym znakiem, który rzeczywiście inspiruje do odkrywania wartości nieprzemijających, wartości kierujących ku temu, co stanowi istotę naszego życia. To - sprzyjające spotkaniu z Bogiem, stające się przystanią skupienia, ciszy i zadumy modlitewnej – miejsce, stało się tak dla nas, jak i dla przybywających tu pielgrzymów miejscem refleksji nad stanem własnego serca. Miejscem pozwalającym oczyma duszy wpatrywać się w oczy Miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło Jego łaski.

Wyrażając dziś swą wdzięczność Bogu za to, że dane mi było przez te pięć minionych lat - współtworzyć wraz z Wami tę sprzyjającą „trosce o życie Boże w nas” przestrzeń - zapraszam już do gorzowskiej katedry, w której to z dniem 1 sierpnia podejmę posługę proboszcza i zapewniam o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

Ks. Mariusz Kołodziej