05 marca 2023

Poznajemy i wspieramy misje

W Kościele powszechnym przeżywamy dziś niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. W związku z tym dniem - gościmy dziś o. Piotra Paradowskiego OFMConv - franciszkanina z Zielonej Góry, który przybliża nam sylwetki swoich współbraci: ojca Zbigniewa Strzałkowskiego i ojca Michała Tomaszka, polskich misjonarzy zamordowanych w Peru w 1991 roku. Po Mszach św. mamy dziś możliwość wsparcia misji franciszkańskich i nabycia publikacji nawiązujących do ich męczeńskiej śmierci.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w ŚwiebodzinieSanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie