01 października 2022

Różaniec weźmy w ręce

Dzisiaj rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, w niedziele natomiast o godz. 17.30. Zachęcamy do tej modlitwy także dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odbywały się we wtorki i czwartki o godz. 16.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

Jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą – w przyszłą niedzielę pragniemy zaprosić na różaniec nie do świątyni ale na wzgórze Chrystusa Króla, które okalają różańcowe kaplice. W związku z tym modlitwę różańcową rozpoczęlibyśmy o godz. 17.00 przy Figurze Chrystusa Króla a jeśli będzie padał deszcz - to o 17.30 w naszym kościele sanktuaryjnym.