26 listopada 2022

Rozpocznijmy adwentową drogę!

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2022/2023 są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”.

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Od poniedziałku do piątku o 6.45 zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, a we wtorki i czwartki o 18.30 rorat z udziałem dzieci.

Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, które na zakończenie Mszy św. zapalimy od naszej roratki, światło której zaniesiemy z błogosławieństwem do domów.