03 grudnia 2023

"Spotkania małżeńskie" gościnnie w Sanktuarium

Od Koronki do Miłosierdzia Bożego i Eucharystii w ostatni dzień roku liturgicznego, w sobotę 02 grudnia br., rozpoczęła swoje spotkanie wspólnota aminatorów Spotkań Małżeńskich.

Na zaproszenie ks. Proboszcza Pawła Bryka i Wikariusza ks. Łukasza Żołubka, wieloletniego animatora Spotkań Małżeńskich, przyjechaliśmy do Sanktuarium w Świebodzinie z niemalże całej archidiecezji: od Szczecina po Gubin.

Gorąco dziękujemy ks. Proboszczowi za ciepłe i życzliwe przyjęcie nas oraz zapoznanie z historią i znaczeniem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na mapie naszej archidiecezji.

Dzięki gościnności ks. Proboszcza mieliśmy komfortowe warunki do naszej własnej pracy warsztatowej i mogliśmy w duchu dialogu rozmawiać o bieżącej sytuacji Ośrodka Spotkań Małżeńskich, również o tych trudnych i przykrych momentach oraz planach na przyszłość.

Już późnym wieczorem spod Figury Chrystusa Króla rozjechaliśmy się do naszych domów pokrzepieni i umocnieni Wspólnotą, z nadziejami w naszych sercach. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie to miejsce koniecznie do odwiedzenia na dłuższą modlitwę i medytację Słowa Bożego. Spotkania Małżeńskie z pewnością wrócą do Sanktuarium. A dzięki otwartości i duszpasterskiej troski ks. Proboszcza zaproponują przeprowadzenie stacjonarnych rekolekcji dla małżeństw i kursu przygotowującego do Sakramentu Małżeństwa dla narzeczonych. Do zobaczenia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Więcej informacji na stronie: