12 marca 2022

Świebodzińska pomoc dla Ukrainy

W naszej parafii - podobnie, jak i w pozostałych świebodzińskich parafiach - rozpoczynamy zbiórkę niezbędnych środków, które przekażemy w ramach daru od naszego miasta dla potrzebujących na Ukrainie. Listę potrzebnych produktów, m.in. środków higieny i długotrwałych wyrobów spożywczych i szeregu innych znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii, w przykościelnej gablocie a także w formie ulotek - na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ze względów organizacyjnych warto w miejsce pojedynczych produktów różnych kategorii zakupić większą partię jednego produktu np. zgrzewkę konserw, świec czy wody. Produkty, które chcemy przekazać można przynosić do Przystani Pielgrzyma znajdującej się na podwórzu plebanii od jutra, w godzinach od 17.00 do 19.00.

Wszystkich mieszkańców naszego miasta, szczególnie naszych braci i siostry z Ukrainy, zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji pokoju na Ukrainie i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny - w najbliższy piątek 18 marca o godz. 19.00. Nabożeństwo rozpoczniemy w Parku Chopina pod Pomnikiem Niepodległości a zakończymy przy figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zabierzmy ze sobą na tę szczególną drogę świece, których płomień wyrazi tego wieczoru naszą jedność i solidarność z wszystkimi, którzy dźwigają ciężar trwającej na Ukrainie wojny.